SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat nie może używać znaku „+”. Przegrał proces z platformą nc+

Telewizja Polsat nie może używać symbolu „+” w nazwie kanału Polsat News+ i programu „+ Kultura” - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie, przychylając się do odwołania platformy nc+. Polsat jeszcze nie zdecydował, czy wniesie kasację od tego wyroku.

Article

Telewizja Polsat w czerwcu 2014 roku uruchomiła kanał informacyjny Polsat News+ (zastąpił on Polsat Biznes). W lipcu tamtego roku zmieniła jednak jego nazwę na Polsat News 2 (pod tą nazwą nadaje do dziś), ponieważ ITI Neovision (operator platformy nc+) pozwał Polsat o naruszenie prawa do znaku towarowego i czyn nieuczciwej konkurencji.

Firma uznała, że symbol „+” jednoznacznie kojarzy się z Canal+ i innymi kanałami nc+. Dodatkowo podała, że jest on zarejestrowanym i chronionym prawem wspólnotowym znakiem towarowym na rzecz francuskiej Canal+ Groupe, większościowego udziałowca nc+.

W grudniu 2014 roku Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w całości powództwo nc+. Uznał on, że Telewizja Polsat może posługiwać się znakiem „+” w nazwie swojego kanału, bo jest to powszechnie stosowany symbol. ITI Neovision złożyło od tego orzeczenia odwołanie.

3 marca br. Sąd Apelacyjny zmienił poprzedni wyrok. Orzekł on, że Polsat nie może używać symbolem „+”, bo stanowi to naruszenie praw ITI Neovision i Canal+ Groupe do wspólnotowych znaków towarowych oraz czyn nieuczciwej konkurencji.

Poza zakazaniem używania znaku sąd nakazał Polsatowi zamieścić ogłoszenie o treści wyroku na stronach głównych serwisów Polsat.pl i Polsatnews.pl (wiszą tam od wczoraj, mają być widoczne przez 48 godzin). Wyrok jest prawomocny.

- Nie otrzymaliśmy jeszcze uzasadnienia wyroku. Jak je dostaniemy, będziemy rozważać kasację - mówi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział Polsat News 2 w rynku w lutym br. wyniósł 0,12 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat nie może używać znaku „+”. Przegrał proces z platformą nc+

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja22
A mogą nazwać kanał "Polsat News PLUS" (wyraz a nie znak)?
odpowiedź
User
pavv
A co z producentami kalkulatorów? Będą musieli wymyślić nowy znak zamiast symbolu "+". Przerąbane!
odpowiedź
User
k78k78
a program "500 +" może ?
odpowiedź