SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat i Plus sponsorami tytularnymi hali w Gdyni, umowa za 10 mln zł

Grupa Cyfrowy Polsat przez cztery lata będzie promować swoje marki Polsat i Plus w nazwie hali Arena Gdynia. Zapłaci za to 9,84 mln zł.

Polsat Plus Arena Gdynia, fot. materiały prasoweArticle

Na mocy umowy hala przez najbliższe cztery lata będzie funkcjonować pod nazwą Polsat Plus Arena Gdynia.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z Gdynią i Prezydentem Wojciechem Szczurkiem, który jest ojcem jej sukcesu. Gdynia to fantastyczne miasto. W najnowszym rankingu została uznana za miasto o najwyższym poziomie szczęścia mieszkańców. Jesteśmy pod niesamowitym wrażeniem tego, jak Gdynia rozwija się i jakim jest doskonałym miejscem zarówno do pracy, jak i życia - podkreśla w komunikacie Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz grupy Cyfrowy Polsat.

- I to nas łączy – my też jako Grupa Polsat Plus zapewniamy usługi, które mają na co dzień ułatwiać życie, czynić je prostszym i przyjemniejszym, czyli po prostu szczęśliwszym - dodaje.

W ramach współpracy grupa Cyfrowy Polsat będzie mogła w sponsorowanej przez siebie hali organizować eventy. - Polsat Plus Arena Gdynia jest halą wielofunkcyjną, w której można organizować zarówno imprezy sportowe, jak i koncerty, wystawy czy inne wydarzenia. Na pewno będziemy chcieli wykorzystać potencjał hali, mamy już kilka pomysłów, w tym między innymi dla młodych ludzi – chcielibyśmy, aby działo się w niej jak najwięcej - mówi Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

W gdyńskiej hali odbywają się mecze koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki, a także koncerty, widowiska, wystawy i targi. Rocznie jest to ok. 100 wydarzeń.

 

- Z Grupą Polsat Plus współpracowaliśmy w przeszłości przy wielu spektakularnych projektach i zawsze ta współpraca była na bardzo wysokim poziomie. Mecenat tytularny nad obiektem stanowi więc kolejny, owocny etap w naszych relacjach. Jestem przekonany, że nowa nazwa hali Polsat Plus Arena Gdynia bardzo szybko stanie się rozpoznawalną marką zarówno wśród mieszkańców Gdyni, ale także pozostałych osób, które będą chciały skorzystać z oferty imprez organizowanych w obiekcie - komentuje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Polsat i Plus w nazwie stadionu w Gdańsku

Gdyńska hala będzie kolejnym obiektem w Trójmieście, którego sponsorem tytularnym jest grupa Cyfrowy Polsat. Od maja ub.r. firma sponsoruje stadion piłkarski w Gdańsku, działający obecnie pod nazwą Polsat Plus Arena Gdańsk. Umowę, o wartości prawie 17 mln zł, zawarto na sześć lat.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat, do której oprócz Telewizji Polsat i operatora sieci Plus należą m.in. Netia i Eleven Sports, zanotowała 2,99 mld zł wpływów sprzedażowych (niemal tyle samo co rok wcześniej) oraz spadek zysku netto jednostki dominującej o 44,8 proc. do 214,9 mln zł.

Firma w br. wypłaci akcjonariuszom 660,8 mln zł dywidendy (po 1,20 zł za akcję), do Zygmunta Solorza i jego syna Tobiasa trafi 369,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Polsat i Plus sponsorami tytularnymi hali w Gdyni, umowa za 10 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl