SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka Zygmunta Solorza dokupiła akcji Grupy Polsat Plus

Zygmunt Solorz poprzez swój cypryjski wehikuł inwestycyjny Reddev zwiększył udział w kapitale Grupy Polsat Plus (do sierpnia działającej pod marką Cyfrowy Polsat) z 58,26 do 58,75 proc. i w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu z 65 do 66 proc.

Zygmunt SolorzArticle

W efekcie transakcji realizowanych przez Reddev od 11 marca do 20 sierpnia br. łączna liczba akcji Grupy Polsat Plus posiadanych przez Zygmunt Solorza poprzez kilka spółek zależnych, zwiększyła się z 372,6 do 375,74 mln. Cześć z tych walorów jest uprzywilejowana co do liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

W konsekwencji udział Zygmunta Solorza w kapitale zakładowym Grupy Polsat Plus wzrósł z 58,26 do 58,75 proc., a w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu - z 65 do 66 proc.

W poniedziałek na koniec sesji giełdowej kurs Grupy Polsat Plus wynosił 33,60 zł. Przy takiej cenie kapitalizacja firmy wynosiła 21,4 mld zł, a pakiet należący do Zygmunta Solorza był wart 12,5 mld zł.

Zygmunt Solorz właścicielem nie tylko Grupy Polsat Plus

Grupa Polsat Plus w drugim kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 10,4 proc. do 3,16 mld zł, a jej zysk netto zwiększył się z 290,7 do 541,7 mln zł. W całym pierwszym półroczu 2021 roku miała 6,1 mld zł przychodów i 932,1 mln zł zysku netto. Abonent za usługi firmy miesięcznie płaci średnio już 91,4 zł, a klient prepaidowy - 22 zł.

Do grupy kapitałowej należą m.in. Telewizja Polsat, Grupa Interia, Eleven Sports i Netia.

Zygmunt Solorz jest też większościowym akcjonariuszem Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin i Elektrimu oraz jedynym akcjonariuszem Plus Banku, ma też udziały w wielu mniejszych spółkach. Zasiada w radach nadzorczych części z nich.

Solorz od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce najbogatszych Polaków.

Dołącz do dyskusji: Spółka Zygmunta Solorza dokupiła akcji Grupy Polsat Plus

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
PiS-owi nie przeszkadza że właściciel Polsatu ma siedzibę na Cyprze? Przeszkadza że właściciel TVN-u ma siedzibę w Holandii?
odpowiedź
User
Ekwiwalent
Solorzu, super ruch!
odpowiedź
User
B
PiS-owi nie przeszkadza że właściciel Polsatu ma siedzibę na Cyprze? Przeszkadza że właściciel TVN-u ma siedzibę w Holandii?

Dopóki jest w miarę potulny to jest przydatny, biznesy robi, UOKiK mu nie przeszkadzają etc. Poza tym ustawa medialna PiSu mówi jasno...a raczej Suski boimy się Chin i Rosji więc zbanujemy USA ;) KRRiT śpi od kilku lat bo przecież obecny stan faktyczny nie jest nowy więc oczywistą oczywistością jest, że PiS kłamie w żywe oczy.
odpowiedź