SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat przed TVN najlepiej ocenianym nadawcą telewizyjnym, RMF FM przed Radiem ZET

Działalność Telewizji Polsat pozytywnie ocenia 72 proc. Polaków, a RMF FM - 68 proc. O Telewizji Polskiej taką opinię ma 59 proc. osób, a o Polskim Radiu - 55 proc. Najbardziej zróżnicowane komentarze są o Radiu Maryja.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego PolsatuArticle

Według sondażu CBOS pozytywną opinię o działalności Telewizji Polsat ma 72 proc., a negatywną - 10 proc. W porównaniu z poprzednim badaniem, z kwietnia br., odsetek zadowolonych z Polsatu wzrósł o 2 pkt proc., a niezadowolonych nie zmienił się.

W przypadku TVN pozytywną opinię ma 65 proc. osób (o 1 pkt proc. mniej niż w kwietniu), a negatywną - 18 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). Telewizję Polską dobrze ocenia 59 proc. Polaków (tyle samo co w kwietniu), a źle - 28 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.).

Pozytywnie o Polsacie i TVN wypowiadają się przede wszystkim osoby o poglądach lewicowych i centrowych oraz zwolennicy PO, a negatywnie - ludzie o poglądach prawicowych i głosujący na PiS (w przypadku TVN także wyborcy Kukiz ’15).

Odwrotnie jest w przypadku TVP: zadowolone z niej są osoby mające poglądy prawicowe i popierające PiS, a niezadowoleni - zwolennicy PO oraz identyfikujący się z lewicą.

Liderem RMF FM

Liczba osób pozytywnie oceniających RMF FM zwiększyła się od kwietnia o 12 pkt proc. do 68 proc. W przypadku Radia ZET nastąpił wzrost o 14 pkt proc. do 61 proc., a w przypadku Polskiego Radia - o 12 pkt proc. do 55 proc. CBOS tłumaczy, że wynika to z faktu, że zmalała grupa respondentów niemających zdania o tych nadawcach.

Negatywną opinię o RMF FM ma 5 proc. Polaków, o Radiu ZET - też 5 proc., a o Polskim Radiu - 13 proc.

Respondenci najbardziej podzieleni są w ocenach Radia Maryja: pozytywnie postrzega je 23 proc. osób (3 pkt proc. więcej niż w kwietniu), a negatywnie - 24 proc. (po wzroście o 6 pkt proc.). Natomiast 53 proc. nie ma zdania o stacji.

Na nastawienie do Polskiego Radia i Radia Maryja dużo większy wpływ niż przy innych nadawcach mają preferencje polityczne i światopogląd. Pozytywne opinie o obu nadawcach mają osoby najbardziej zaangażowane w praktyki religijne, o poglądach prawicowych i popierające PiS, a negatywne - zwolennicy PO, o poglądach lewicowych i niepraktykujący religijnie.

Badanie CBOS zrealizowano od 6 do 13 września metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) na reprezentatywnej losowej grupie 1064 Polaków.

Dołącz do dyskusji: Polsat przed TVN najlepiej ocenianym nadawcą telewizyjnym, RMF FM przed Radiem ZET

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jasiu
Ludzie nie są głupi, jak to się niektórym medialnym decydentom wydaje i czują sympatię do mediów, które nie mówią im w jaki sposób mają myśleć. Takimi stacjami są - wypisz - wymaluj - RMF FM oraz Polsat. Ja bym jeszcze do tej dwójki dodał Rzeczpospolitą, która w przypadku dzienników codziennych chyba jako jedyna trzyma umiar w przedstawianiu i komentowaniu codzienności. Posłuchajcie sobie Faktów w RMF FM i porównajcie z Wiadomościami Radia ZET. Posłuchajcie porannych rozmów w Trójce, u Mazurka i u Lubeckiej. Obejrzyjcie sobie o 19 Fakty, potem o 19:30 Wiadomości i na deser (retransmisję) Wydarzenia w Polsat 2. Brakuje najzwyczajniej w świecie szacunku do Czytelnika, Słuchacza, czy Widza. Brakuje OBIEKTYWIZMU. Dobrze, że są Rzepa, RMF i Polsat - tam jeszcze zostały.
odpowiedź
User
olo
A ja bym chciał przeczytać badanie i opinie dziennikarzy o swoich pracodawcach-mediach. To dopiero byłoby interesujące.
odpowiedź
User
poPO
Rynek TV w Polsce: 72-65-59 . Pragmatyczność - Histeria - Propaganda
odpowiedź