SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pięć nowych seriali oraz kontynuacje „Hell’s Kitchen” i „Twoja twarz brzmi znajomo” wiosną w Polsacie

Wiosną 2023 roku Polsat pokaże pięć nowych seriali: „Matka”, „Wotum nieufności”, „Lulu”, „Sługa Narodu” oraz „Rodzina na Maxa”. W ofercie stacji pojawią się także kontynuacje, m.in. „Hell’s kitchen - piekielna kuchnia 8” i „Twoja twarz brzmi znajomo 18”. - Wiosna 2023 to serialowa inwazja - komentuje Edward Miszczak, dyrektor programowy Polsatu.

Edward Miszczak podczas prezentacji wiosennej ramówki Grupy Polsat; fot. Michał KurdupskiEdward Miszczak podczas prezentacji wiosennej ramówki Grupy Polsat; fot. Michał Kurdupski

Wiosenna ramówka Polsatu ruszy w poniedziałek, 27 lutego 2023 roku. Oferta stacji została zaprezentowana podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 2 lutego br. Podczas wydarzenia po raz pierwszy oficjalnie w Grupie Polsat wystąpił Edward Miszczak, który od 16 stycznia 2023 roku został nowym dyrektorem programowym i wiceprezesem Telewizji Polsat, zastępując w tej roli Ninę Terentiew (przeszła do rady nadzorczej). Miszczak przed 25 lat był szefem programowym TVN.

- Wiosna 2023 to serialowa inwazja Grupy Polsat, mamy dziewięć premier. Pięć nowych produkcji pokażemy w Polsacie, a kolejne cztery trafią do oferty Polsat Box Go. W poniedziałki w Polsacie będziemy mieć tzw. „megahit serialowy”, w którym o 20.00 pokażemy „Matkę” z Olgą Bołądź, a potem „Wotum nieufności” z Katarzyną Dąbrowską oraz całym gronem mężczyzn w jej otoczeniu. W ramówce w środy o 20.00 - przed Hell’s Kitchen” - mamy „Lulu” z Anną Dereszowską. W sobotnie wieczory o 20.00 będziemy emitować polską wersję „Sługi narodu” z Marcinem Hycnarem, a także i Danutą Stenką i Dorotą Kolak. O tym serialu było głośno na świecie, dał Ukraińcom ich wielkiego prezydenta. Mam nadzieję, że produkcję przyjmie także polska widownia. Z kolei w soboty o 21.00 pokażemy „Rodzinę na Maxa” z Anną Smołowik i Nikodemem Rozbickim w rolach głównych - podczas konferencji mówił Edward Miszczak, dyrektor programowy Polsatu.

Thriller psychologiczny „Matka” w poniedziałki o 20.00

W ofercie Polsatu na wiosnę 2023 roku znajdzie się pięć nowych cotygodniowych seriali. Pierwszym z nich jest produkcja „Matka”, którą będzie można oglądać w poniedziałki o godz. 20.00, począwszy od 27 lutego br.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

„Matka” to thriller psychologiczny przedstawiający historię kryminalną, która jednocześnie dotyka ważnych i często objętych tabu problemów społecznych.

Główną bohaterką 8-odcinkowego serialu jest Agnieszka Nolińska (w tej roli Olga Bołądź), która stara się pogodzić z samobójczą śmiercią 12-letniego syna. Po kilku latach od tragedii jej mąż Jacek (Łukasz Simlat) otrzymuje propozycję pracy w Holandii. Rodzina postanawia wówczas rozpocząć życie na nowo. Jednak przed wyjazdem niespodziewanie z Agnieszką kontaktuje się Rafał (Marcin Kowalczyk), który wiele lat temu był bohaterem jednego z jej reportaży i aktualnie odsiaduje wyrok za morderstwo.

W rolach głównych w serialu „Matka” - oprócz Olgi Bołądź, Łukasza Simlata i Marcina Kowalczyka - będzie można zobaczyć również m.in.: Olafa Lubaszenkę, Marię Pakulnis, Szymona Gierszewskiego i Małgorzatę Pieczyńską.

Za reżyserię serialu odpowiada Piotr Trzaskalski („Edi”, „Mój rower”, „Mistrz”). Scenarzystą wiodącym i pomysłodawcą projektu jest Igor Brejdygant („Rysa”, „Układ”, „Ultraviolet”, „Szadź”), a drugim scenarzystą - Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”). Autorem zdjęć jest Bartosz Bieniek („Inni ludzie”, „Zenek”, „Drogówka”).

„Matkę” od środy, 30 listopada ub.r. oglądać można w Polsat Box Go.

Kryminał „Wotum nieufności” w poniedziałki o 21.00

Tuż po „Matce” - w poniedziałki o 21.00 - Polsat pokazywać będzie opowiadający o świecie polityki serial „Wotum nieufności”. Akcja zaczyna się, gdy po rezygnacji prezydenta Polski marszałek Sejmu Daria Seyda (w tej roli Katarzyna Dąbrowska) liczy, że zajmie jego miejsce. Jej głównym przeciwnikiem w walce o urząd staje się Patryk Hauer (zagra go Antoni Pawlicki), zyskujący na popularności poseł prawicy, dbający o wizerunek w mediach i pozycję w partii.

Hauer we wszystkich poczynaniach zawodowych wspiera żona Milena (Zofia Wichłacz). Podczas prac komisji śledczej Hauer odkrywa polityczny spisek, sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer są po przeciwnych stronach sceny politycznej, ale połączy ten sam cel - odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem.

W pozostałych rolach występują m.in.: Leszek Lichota, Anna Mrozowska, Dorota Kolak, Józef Pawłowski, Olgierd Łukaszewicz i Piotr Głowacki.

Zdjęcia do pierwszego sezonu serialu „Wotum nieufności” zakończyły się na początku lipca ub.r., realizowane były przez kilka miesięcy. Cykl na zlecenie Telewizji Polsat wyprodukowała firma PCP Films.

Za reżyserię odpowiada Łukasz Palkowski, który odpowiadał za wcześniejsze ekranizacje serialowe powieści Remigiusza Mroza: „Behawiorystę” i cykl „Chyłka”. Scenarzystami serialu są Wiktor Piątkowski (ma w dorobku m.in. „Watahę”, „Just Push Abuba”, „Gliniarzy” i „Wojenne dziewczyny”) i Joanna Kozłowska. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz („When The Trees Fall”, „Chyłka”, „Skazane”).

Premiera „Wotum nieufności” w Polsat Box Go miała miejsce w piątek, 14 października 2022 roku.

Obyczajowa produkcja „Lulu” w środy o 20.00

W środy o 20.00 (do 1 marca) nadawany będzie komediowy serial „Lulu”, który w Polsat Box Go dostępny jest od 9 listopada ub.r. Jak opisuje biuro prasowe Grupy Polsat, „Lulu” to „zabawna, wciągająca opowieść o losach dojrzałej kobiety ze stolicy, która po zdradzie ukochanego męża, pomimo trudności, stara się poukładać swoje życie na nowo”.

Główną bohaterką „Lulu” jest Lucyna Makowska (grana przez Annę Dereszowską), Lulu to jej ksywka od czasów szkolnych, która krótce może stać się znakiem biznesowym. Po nagłym rozstaniu z mężem, wysoko postawionym urzędnikiem (Przemysław Sadowski), wskutek jego zdrady, kobieta musi radzić sobie sama. Postanawia otworzyć własny biznes cukierniczy.

Wspierają ją siostra Olga (Grażyna Sobocińska) - zalotna, zadziorna i romansująca na prawo i lewo pracowniczka studia muzycznego, oraz dziadek (Marek Siudym), którego pomysły przynoszą czasem jednak więcej szkody niż pożytku. Bohaterka zmaga się kłopotami rodzinnymi, problemami wychowawczymi z nastoletnią córkę (Weronika Wachowska) i zazdrosną sąsiadką Elką (Joanna Kurowska). Pojawia się też jej dawna miłość Andrzej (Michał Czernecki).

W serialu wystąpią również Andrzej Kłak, Marta Chodorowska, Violetta Arlak i Jacek Łuczak. Zdjęcia do produkcji wystartowały wczesną wiosną ub.r.

Producentem „Lulu” jest Polot Media. Za reżyserię i scenariusz serialu odpowiada Kinga Dębska, autorka m.in. takich filmów jak: „Moje córki krowy”, „Zabawa, zabawa” czy „Zupa nic”. - Zdecydowałam się robić ten serial, kiedy zobaczyłam, że to jest komedia, ale o poważnych sprawach. O rodzinie, o tym, jak przetrwać, być kochaną - komentuje Kinga Dębska.

Polska wersja „Sługi Narodu” w soboty o 20.00

W soboty o 20.00 od 4 marca widzowie Polsatu będą mogli oglądać polską wersję „Sługi Narodu”. Wyprodukowany przez Studio Kwartał 95 ukraiński serial „Sługa Narodu” z 2015 roku nadawany był na antenie stacji 1+1. W głównej roli politycznej komedii występuje obecny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który w produkcji wciela się w postać nauczyciela Wasyla Petrowicza Gołoborodko. Mężczyzna zostaje prezydentem kraju po tym, jak zdobył popularność dzięki narzekaniu na panującą w kraju korupcję.

Produkcja okazała się hitem w Ukrainie, dzięki niej Wołodymyr Zełenski zyskał popularność, a następnie w 2019 roku został wybrany na prezydenta kraju. Po sukcesie pierwszego sezonu „Sługi Narodu” powstała druga i trzecia odsłona projektu, a także film fabularny.

Prawa do realizacji polskiej wersji serialu zakupiła Telewizja Polsat, zdjęcia do produkcji wystartowały latem ub.r.

W główną rolę polskiej wersji wciela się Marcin Hycnar. Poza nim w produkcji widzowie zobaczą też m.in. Krzysztofa Dracza, Danutę Stenkę, Sławomira Orzechowskiego, Dorotę Kolak, Magdalenę Popławską, Hannę Konarowską i Ewę Sadowską.

Reżyserem jest Maciej Bieliński, a adaptacją scenariusza zajęła się Olga Kłys. Za produkcję wykonawczą odpowiada spółka Polot Media.

- Bardzo ciekawi  mnie „Sługa narodu” z Marcinem Hycnarem. W wersji ukraińskiej tę rolę grał Wołodymyr Zełensky Obecnie jest gigantem, mało kto pamięta, że był aktorem - komunikuje nam Edward Miszczak.

Komediowa „Rodzina na Maxa” w soboty o 21.00

Tuż po „Słudze Narodu” w soboty o 21.00 będzie można oglądać komediową produkcję „Rodzina na Maxa”. Bohaterem serialu jest 25-letni Max (w tej roli Nikodem Rozbicki), który pewnego dnia spotyka kobietę swoich marzeń Karolinę (Anna Smołowik). Jego wybranka jest matką trójki dorastających dzieci, mieszka pod jednym dachem ze swoją byłą teściową (Ewa Kasprzyk). Ani dzieci, ani eksteściowa nie będą zachwyceni pojawieniem się Maxa w ich życiu.

W serialu występują też Sonia Bohosiewicz (jako siostra Karoliny), Grzegorz Małecki (mąż siostry), a jako dzieci głównej bohaterki - Mila Jankowska, Zofia Świątkiewicz i Maksymilian Zieliński. W pozostałe role wcielają się m.in. Ewa Kasprzyk, Helena Sujecka, Zofia Stafiej, Filip Orliński. Zofia Zborowska i Michał Czernecki.

Za reżyserię „Rodziny na Maxa” odpowiada Maria Sadowską. Autorem zdjęć jest Marek Traskowski. Realizacją projektu zajmuje się firma TFP.

„Hell’s kitchen - piekielna kuchnia 8” i „Twoja twarz brzmi znajomo 18” najważniejszymi kontynuacjami

Wiosną 2023 roku Polsat emitować będzie także szereg nowych sezonów znanych już widzom programów i seriali. We wtorki o 20.00 od 28 lutego będzie można oglądać siódmą odsłonę „Ninja Warrior Polska”.

W środy o 21.00 (od 1 marca) stacja emitować będzie „Hell’s kitchen - piekielna kuchnia 8”, kulinarny program ponownie poprowadzi Mateusz Gessler. Cykl względem poprzedniej emisji emitowany będzie godzinę później (siódmą odsłonę jesienią ub.r. można było oglądać o 20.00).

Bez zmian w czwartki o 20.00 (od 2 marca) widzowie zobaczą nowe odcinki „Naszego nowego domu” (będzie to już 20. odsłona produkcji), a o 21.00 „Przyjaciółek” (21. sezon).

Od 3 marca w piątki o 20.00 Polsat w odświeżonej formule pokazywać będzie „Twoja twarz brzmi znajomo 18”. Tym razem uczestnikami show będą: Krzysztof Ibisz, Natalia Janoszek, Julia Kamińska, Daria, Katarzyna Kołeczek, Piotr Stramowski, Oskar Cyms oraz Daniel Jaroszek, który został wyłoniony w ramach zewnętrznego castingu.

Program poprowadzą Maciej Rock, Maciej Dowbor, a jurorami będą: Małgorzata Walewska, Paweł Domagała i Robert Janowski.

W soboty o 10.10 od 4 marca będzie można oglądać cykl „Ewa gotuje”. Z kolei w niedziele o 20.00 (od 5 marca) widzowie zobaczą „Kabaret na żywo. Nowy skŁAD 2”.

Od 27 lutego w dni powszednie tradycyjnie będzie można oglądać „Gliniarze”. Bez zmian o 18.00 widzowie zobaczą nowe odcinki „Pierwszej miłości”.

- Bardzo dziękujemy za pojawienie się na naszej wiosennej prezentacji. Mam nadzieję, że informacja o naszym studiu i wiosennej ramówce pójdzie „w miasto”. To serialowa inwazja Polsatu, mamy dziewięć premier. Drodzy Państwo, bądźcie z nami tej wiosny - zakończył konferencję Edward Miszczak.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 7,30 proc.

Dołącz do dyskusji: Pięć nowych seriali oraz kontynuacje „Hell’s Kitchen” i „Twoja twarz brzmi znajomo” wiosną w Polsacie

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysiek37
No dla mnie bardzo mocna oferta serialowa ta wiosna może należeć do Polsatu a nawet jak nie to poprzeczkę postawił wysoko .
odpowiedź
User
Arnold
Mam wrażenie że te pseudo gwiazdy z TVN teraz będą w Polsat hmmm !? Wow co za nowość!
odpowiedź
User
m.
Utarło się mówić o przaśnośći Polsatu, ale jakby nie patrzył to są to nowości. TVN w podobnej broszurze informuje, bo chyba nie można powiedzieć "chwali się" tytułami: "Kto to wie?", "Sekrety życia" i "Ugotowani w parach"
odpowiedź