SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat zapewnia, że Polsat Reality, Polsat Film 2 i Polsat X nadają. „W wąskiej dystrybucji”

Cyfrowy Polsat zapowiada, że trzy nowe kanały Polsat Reality, Polsat Film 2 oraz Polsat X będą dostępne dla abonentów płatnej telewizji. - Kanały nadają, są dostępne w wąskiej dystrybucji, po ewaluacji będziemy decydować, jak będziemy tę dystrybucję poszerzali - komentuje Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Article

Pod koniec kwietnia br. na platformie Cyfrowego Polsatu, na liście kanałów można było już zobaczyć trzy nowe kanały znajdujące się na pozycjach 497, 498, 499.

Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat podczas wideo konferencji prezentującej wyniki Grupy Polsat za I kwartał 2021 roku stwierdził, że „kanały już nadają, są dostępne w wąskiej dystrybucji”. - Po ewaluacji będziemy decydować, jak będziemy tę dystrybucję poszerzali - dodał.

Dopytany, co znaczy, że są dostępne „w wąskiej dystrybucji” odpowiedział: - To znaczy, że w relatywnie wąskiej dystrybucji, do ograniczonej bazy abonentów Cyfrowego Polsatu. Przyglądamy się tym kanałom, będziemy wyciągali wnioski o ewentualnym poszerzeniu dystrybucji, jeżeli będziemy z nich zadowoleni - skomentował.

Dopytaliśmy spółkę, w których z pakietów telewizyjnych można otrzymać dostęp do nowych kanałów (na stronie internetowej w ofercie nadawcy nie ma informacji na ten temat). Czekamy na odpowiedź.

Co w ofercie nowych kanałów?

Polsat X według zapisów koncesyjnych to kanał o charakterze uniwersalnym, z czego 25 proc. czasu antenowego zajmą filmy fabularne, 10 proc. audycje rozrywkowe, a 10 proc. dokumenty, w tym 75 proc. czasu antenowego mają zająć audycje powtórkowe (pozostałe rodzaje audycji nie są określone). Koncesja na nadawanie tego programu wygasa 6 marca 2026 roku.

Polsat Film 2 ma emitować filmy i seriale, nadawca miał rozpocząć nadawanie miesiąc od otrzymania koncesji (dostał ją 25 kwietnia 2014 roku). Decyzja KRRiT wygasa 24 kwietnia 2024 roku.

Natomiast Polsat Reality - programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i fabularne, koncesja na ten kanał obowiązuje od 7 marca 2016 roku do 6 marca 2026 roku.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat (należą do niej m.in. Telewizja Polsat, Polkomtel i Eleven Sports) osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 4,9 proc. do 2,99 mld zł i zysku netto ze 183,8 do 390,4 mln zł. Każdy abonent płaci firmie średnio 90,5 zł miesięcznie, o 6 proc. więcej niż przed rokiem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat zapewnia, że Polsat Reality, Polsat Film 2 i Polsat X nadają. „W wąskiej dystrybucji”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DJ Hero
To czyli nie będzie udostępnione dla Abonentów cyfrowgo Polsatu nowe kanały
odpowiedź
User
baster
Polsati CP to juz sie przechodza samego siebie kpina ani Tvp dokument Tvp kobieta Eleven 4 itp niech zamykaja ten Cyrk
odpowiedź
User
Adrian
Kanały powstały tylko dlatego, że KRRiT wysłała ponaglenie, a firmie głupio było wycofać się z przyznanych koncesji.
odpowiedź