SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie. Gdzie transmisja, kto wystąpi i poprowadzi?

Tegoroczny Polsat SuperHit Festiwal odbywa się od 26 do 28 maja. Zaśpiewają m.in. Doda, Dawid Kwiatkowski, Sara James, Maciej Maleńczuk, bryska, Smolasty, Organek, Agnieszka Chylińska, Kayah, Bajm czy Edyta Górniak. Podczas imprezy stacja świętować będzie 20-lecie festiwali w Sopocie i zorganizuje aż sześć jubileuszy gwiazd.

Article

Festiwal ruszy w piątek 26 maja od koncertu „Platynowego”, w którym wystąpią m.in. Julia Wieniawa, Maciej Musiałowski, Agnieszka Chylińska czy Doda.

Zaś ze swoimi najczęściej granymi we wszystkich radiach w Polsce hitami wystąpią: bryska, B.R.O, Daria, Ignacy, C-Bool, Oskar Cyms (zwycięzca „Twoja twarz brzmi znajomo 18”) oraz najmłodsza uczestniczka w historii festiwalu Sara James, laureatka drugiego miejsca w Eurowizji Junior w 2021 r.

Skład uczestników obu koncertów wybrany został na podstawie liczby sprzedanych płyt oraz oraz na podstawie listy najchętniej granych piosenek w radiu, przygotowanych przez ZPAV. - Jako Związek dokonujemy rejestracji 79 rozgłośni radiowych w Polsce oraz zestawień złotych i platynowych płyt. Wszystkie dane od wydawców i producentów są weryfikowane. Nie ma szans, by się pojawiły nieprawdziwe informacje - powiedział Robert Kijak, wiceprzewodniczący ZPAV.

Jubileusze Bajmu, Mazowsza i Dawida Kwiatkowskiego

W piątek swoje jubileusze będą obchodzić: Dawid Kwiatkowski (10 lat na scenie), Bajm i zespół Mazowsze.

Wieczór poprowadzą: Doda, która po raz pierwszy wcieli się w rolę prowadzącej, a także Marcelina Zawadzka, Maciej Dowbor i Maciej Rock.

- To już 20. festiwal organizowany w Sopocie przez Polsat. Rozpoczynaliśmy w 2003 roku festiwalem TOPtrendy. To na nim mieliśmy okazję przedstawić publiczności młodziutką Anię Dąbrowską, Sistars czy zespół Zakopower. W 2015 roku zmieniliśmy tytuł festiwalu na Polsat SuperHit Festiwal oraz przekształciliśmy jego formułę. Nawiązaliśmy współpracę ze Związkiem Producentów Audio-Video (ZPAV), który dostarcza nam informacji o płytach i singlach, które pokryły się co najmniej platyną, jak również listę utworów, które były najczęściej grane przez wszystkich rozgłośniach w Polsce - mówi Nina Trenetiew, członkini rady nadzorczej Telewizji Polsat, która sprawuje opiekę artystyczną nad muzyczną imprezą w Sopocie.

Będzie koncert "20 lat festiwali Polsatu w Sopocie"

Drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwalu, czyli 27 maja, stacja świętować „20 lat festiwali Polsatu w Sopocie”. Tego wieczoru na scenie Opery Leśnej wystąpią m.in.: Edyta Górniak, Kamil Bednarek, T.Love, Organek, Kayah, Lemon, Alicja Majewska, Paweł Domagała, Michał Szpak i Maryla Rodowicz.

- Moja piosenka „Małgośka” będzie obchodzić w Sopocie pięćdziesiątkę, ponieważ debiutowała w 1973 roku - powiedziała Rodowicz, która ten utwór po raz pierwszy zaśpiewała w Operze Leśnej.

Ponadto, swoje jubileusze na scenie celebrować będą: Golec uOrkiestra (25 lat), IRA (35 lat) oraz Maciej Maleńczuk (40 lat).

Festiwal poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Karolina Gilon, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock.

Niedziela to kabarety

Trzeci dzień festiwalu (28 maja) to z kolei tradycyjnie „Sopocki Hit Kabaretowy”. Swoje premierowe oraz najśmieszniejsze skecze zaprezentują m.in.: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Kabaret K2, Marcin Daniec czy Jerzy Kryszak.

Gospodarzami wieczoru będą: Agnieszka Litwin, Ewa Błachnio, Olga Łasak, Marcin Wójcik I Robert Korólczyk.

Polsat SuperHit Festiwal - gdzie oglądać?

Za opiekę artystyczną nad festiwalem odpowiada Nina Terentiew, członkini rady nadzorczej Polsatu, a wcześniej dyrektor programowa stacji.

Producentem kreatywnym części muzycznej Polsat SuperHit Festiwal 2023 będzie Marcin Kalinowski, a części kabaretowej - Artur Patkowski.

Transmisja wszystkich koncertów na antenie Polsatu. Wydarzenie oglądać będzie można też przez internet w serwisie Polsat GO oraz w portalu Interia.pl.

Widownia z roku na rok topnieje, najpopularniejsze kabarety

Polsat SuperHit Festiwal odbywa się co roku (pomijając 2020 rok), począwszy od 2015 roku (zastępując Sopot TOPtrendy Festiwal).

Ostatnią edycję koncertów Polsat transmitował w okresie od 25 do 26 czerwca ub.r. Muzyczna impreza przyciągnęła przed ekrany średnio 1,85 mln widzów, co przełożyło się na 17,95 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 17,79 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 17,70 proc. w grupie 16-59.

Przynajmniej przez jedną minutę relacje z Polsat SuperHit Festiwal 2022 na antenie stacji obejrzało 11,02 mln widzów.

Najwięcej widzów przyciągnął wieczór kabaretowy - 2,31 mln, a z wydarzeń muzycznych najpopularniejszy był jubileusz Dody - 2,1 mln.

Podczas Polsat SuperHit Festiwal 2022 wystąpili m.in.: T.Love, LemON, Cleo, Enej, Kamil Bednarek, Maciej Maleńczuk, Doda, Dawid Kwiatkowski, Beata Kozidrak i Bajm, Grzegorz Hyży, Sylwia Grzeszczak i Daria. Polsat SuperHit Festiwal 2022 prowadzili m.in. Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Karolina Gilon, Marcelina Zawadzka i Maciej Dowbor.

SuperHit Festiwal 2022 miał o 60 tys. widzów mniej niż szósta edycja muzycznego wydarzenia, którą rok temu (tj. w okresie od 25 do 26 czerwca 2021 roku.) śledziło średnio 1,85 mln osób, a jej udział w rynku wynosił 17,95 proc. w 4+, 17,79 proc. w 16-49 i 17,70 proc. w 16-59.

Od 2003 do 2014 roku Polsat organizował Sopot TOPtrendy Festiwal. Jego ostatnia edycja miała 2,62 mln widzów, a pierwsza, w 2003 - 1,89 mln.

Polsat SuperHit Festiwal odbywa się co roku (pomijając 2020 rok - pandemia COVID-19), począwszy od 2015 roku (zastępując Sopot TOPtrendy Festiwal).

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 7,30 proc.

Dołącz do dyskusji: Rusza Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie. Gdzie transmisja, kto wystąpi i poprowadzi?

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
"...oraz na podstawie listy najchętniej granych piosenek w radiu, przygotowanych przez ZPAV.". Buahahaha1 Przecież radia (RMF-y, Eski czy inne Zety) nie grają to co chcą tylko co im wytwórnie płytowe każą za co dodatkową kasę dostają. Dlatego plejlisty w/w wyglądają jakby w bazie mieli ciągle te same 30 kawałków i mielą je całą dobę.
odpowiedź
User
miś społeczny
Festiwal w Sopocie skończył się w okolicach roku 2000. Stacje komercyjne zrobiły z tego celebrycki spęd bez wartości. Nawet gwiazd zagranicznych nie ma.
odpowiedź
User
miś społeczny
Bajm 25 lat? Nie mam więcej pytań...
odpowiedź