SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Polscy blogerzy piszą dla czytelników i radości

60 proc. polskich blogerów prowadzi swoje serwisy ze względu na interakcje z czytelnikami. Dla 90 proc. blog jest ważnym, sprawiającym radość elementem codzienności.

<!-- 1.2644s -->

W sondażu Streetcom Polska jedna piąta blogerów zadeklarowała, że wpisy na swoich stronach zamieszczają codziennie, a blisko połowa - że przynajmniej raz w tygodniu. Co trzeci bloger prowadzi swój serwis dłużej niż dwa lata. Połowa blogerów jest aktywna zawodowo, a blog stanowi ich dodatkowe zajęcie. 90 proc. mówi, że blog jest ważnym elementem w ich życiu bądź jednym z hobby, istotną aktywnością, przynoszącą radość.

Najważniejszą motywacją do prowadzenia bloga są interakcje z jego czytelnikami -  wskazuje je jako powód zamieszczana wpisów 60 proc. blogerów. Tyle samo przyznaje, że blog to źródło radości w codziennym życiu. Dla jednej czwartej respondentów blog jest już stałym bardzo ważnym elementem życia.

>>> Blogosferę dopiero czeka świetlana przyszłość (opinie blogerów)

Jak swoje motywacje opisują blogerzy? Oto ich przykładowe wypowiedzi:
„Pisząc bloga spełniam się i to daje mi motywację do dalszego działania. Komentarze pod postami, nowi obserwatorzy, opinie czytających bloga (te przekazywane na portalach społecznościowych i ustnie), wiadomości, że ktoś zainspirował się moimi pomysłami, że wykonał coś podobnego, wyróżnienie dla bloga - to wszystko sprawia, że chce się pisać”.
„Dawniej prowadziło się pamiętniki, teraz pisze się blogi. Staram się notować ważne dla mnie sprawy, żeby kiedyś móc powrócić do wspomnień i ważnych przeżyć”.
„Oczywiście, że moi kochani czytelnicy. Ale również jeżeli od producentów otrzymuję różne prezenty do testowania - jestem równie zadowolony”.
 „Tak mnie to wciągnęło, że nie wyobrażam sobie dnia bez wpisu i odwiedzin bloga. Jestem bardzo dumna z niego. Cieszą mnie każde odwiedziny i komentarz. Teściowa, która miała mnie zawsze za kiepską gospodynię domową, teraz jest nawet dumna ze mnie i moich osiągnięć...naprawdę”.

Sondaż został przeprowadzony w czerwcu br. przez Streetcom Polska w formie ogólnopolskiego, anonimowego badania metodą CAWI wśród 820 osób piszących blogi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polscy blogerzy piszą dla czytelników i radości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl