SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polscy programiści będą pracować dla skandynawskich mediów

Największa norweska grupa mediowa, Schibsted Media Group, rozpoczyna swoją działalność w Trójmieście. W Gdańsku programiści będą pracować nad mediami przyszłości, które będą wdrażane w mediach norweskich i szwedzkich.

Article

Firma Schibsted Tech Polska rozpoczęła już rekrutację programistów do nowego oddziału w Gdańsku.

- Początkowo mamy zamiar zatrudnić 20 programistów, ale planujemy możliwość dalszego rozwoju na terenie Trójmiasta - mówi Tomasz Zarzeczny, manager gdańskiego oddziału.

Schibsted Tech Polska powstała w Krakowie w styczniu 2012 roku. Aktualnie zatrudnia 120 pracowników. Firma stanowi centrum programowania dla 12 różnych spółek, związanych z grupą mediów z Norwegii i Szwecji.

Schibsted Media Group jest jedną z największych firm medialnych w Europie, zatrudniających 7000 pracowników w 29 krajach.

- Gdańsk jest dla nas bardzo atrakcyjną lokalizacją ze względu na bezpośrednie loty do krajów skandynawskich i krótki czas podróży. Decydującym kryterium była również przyjazna atmosfera miasta i bliskie relacje ze Skandynawią - wyjaśnia Stig A. Waagbø, CEO Schibsted Tech Polska.

Programiści w Gdańsku będą pracować dla różnych firm z Schibsted Media Group. W pierwszym etapie działalności będą pomagać w realizacji krótkoterminowych projektów rozwojowych.

Wizją Grupy jest „Kształtowanie mediów jutra. Dzisiaj”. Schibsted często wymieniany jest także jako najbardziej zaangażowany w poszukiwanie nowych rozwiązań cyfrowych dom mediowy.

Schibsted jest właścicielem głównych wydań norweskich i szwedzkich gazet, takich jak VG i Aftenposten (Norwegia) i Aftonbladet (Szwecja). Obecnie wszystkie domy mediowe mają własne zespoły rozwojowe w Schibsted Tech Polska. Firma dostarcza rozwiązania oparte o najnowsze technologie webowe, mobilne i smartTV, wykorzystując lekkie metodyki tworzenia oprogramowania.

Koncern jest również dużym graczem w mediach internetowych sektora ogłoszeń, posiadającym biura w 28 krajach i będącym właścicielem największych internetowych stron ogłoszeniowych w Norwegi, Szwecji i Francji, a grupa mediowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polscy programiści będą pracować dla skandynawskich mediów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl