SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polscy przedsiębiorcy podbijają eBay

Dziesięciu największych polskich sprzedawców z eBay, którzy weszli na platformę w ubiegłym roku, osiągnęło ponad 2 miliony euro obrotów. To dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku 2017.

PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO Article

To był dobry rok dla polskich sprzedawców na eBayu. W ubiegłym roku podwoili liczbę oferowanych produktów wystawionych na platformie do blisko 8 milionów artykułów.

Debiutujący w ubiegłym roku na eBayu sprzedawcy najchętniej wystawiali akcesoria dla domu i ogrodu, części samochodowe oraz produkty z działów moda, elektronika. Łącznie wystawili na eBayu 780 tys. przedmiotów.

Zakupy na eBay

W ubiegłym roku sprzedaż na lokalny rynek w serwisie eBay wzrosła o 13 proc.  Lepsze wyniki notuje także eksport, zwłaszcza z dwóch kluczowych kategorii: Motoryzacja oraz Dom i Ogród.

Jak wynika z danych eBay, w skali roku eksport części samochodowych do Irlandii wzrósł o 83 proc. , do Francji o 17 proc. , a do Niemiec o 14 proc. . Z kolei eksport produktów dla domu i ogrodu do Francji to wzrost na poziomie 23  proc. , do Włoch – 21proc. , a do Niemiec – 15 proc.

– Dzięki prostej mechanice serwisu oraz stałemu poszerzaniu oferty użytecznych narzędzi sprzedażowych chcemy przyczyniać się do rozwoju przedsiębiorczości i handlu transgranicznego. Cieszymy się, że jesteśmy partnerem dla polskich przedsiębiorców i możemy wspierać ich w rozwoju biznesu zapewniając dostęp do międzynarodowego rynku – mówi Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay.

Zysk netto eBay w czwartym kwartale 2018 roku wyniósł 670 milionów dolarów, w porównaniu do 618 milionów dolarów w analogicznym okresie roku 2017 (wzrost o 9 proc.) W tym samym czasie o 6 proc. zwiększył się także przychód platformy, z 2,71 miliarda dolarów do 2,88 miliarda dolarów.

 

 

  • Więcej informacji:
  • EBay
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polscy przedsiębiorcy podbijają eBay

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl