SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Agencja Prasowa z absolutorium za 2019 rok

Członkowie zarządu Polskiej Agencji Prasowej oraz rady nadzorczej otrzymali absolutorium za ub.r. od ministra kultury i dziedzictwa narodowego, który z ramienia Skarbu Państwa sprawuje nadzór nad obiema spółkami - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Absolutorium zostało udzielone we wtorek, podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy obu spółek. Jedynym akcjonariuszem nadawców jest Skarb Państwa, który w zakresie nadzoru nad nimi reprezentuje minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Prezesem PAP od 2018 roku jest Wojciech Surmacz, a członkiem zarządu - Łukasz Świerżewski.

Maciej Świrski i Tomasz Giziński są członkami rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej od wiosny 2017 roku, natomiast Agnieszka Glapiak została powołana do rady na początku sierpnia br.

Kilka dni temu w radzie nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej Maciej Świrski objął funkcję przewodniczącego, Tomasz Giziński - wiceprzewodniczącego, a Agnieszka Glapiak - sekretarza.

W ub.r. Polska Agencja Prasowa zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o prawie 6,5 mln zło do 53,78 mln zł, a jej strata netto zmniejszyła się z 3,5 mln zł do 562,7 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu absolutorium za zeszły rok otrzymały także zarządy oraz rady nadzorcze Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia.
 

 

Dołącz do dyskusji: Polska Agencja Prasowa z absolutorium za 2019 rok

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz
Pap ma coraz lepszy serwis, gospodarka i zagranica sa mega przydatne. Duzo nam pomagaja przy tworzeniu serwisu i bez nich bysmy chyba padli...
odpowiedź
User
LLuiza
@janusz żartujesz, prawda? Albo piszesz z TVP czy czegoś takiego.
Jakość serwisu PAP spada, pojawia się stale wiele sprostowań do depesz, czego przed laty nie było wcale. Słabo merytorycznie. Słabo też finansowo, ale to się od kilku lat nie liczy. Za to jest bardziej narodowo i patriotycznie.
odpowiedź
User
PB
PAP bardzo zmienił się pod rządami Wojciecha Surmacza. Są nowi ludzie, jest lepszy serwis. Więcej interesujących depesz. To wszystko zaczęło wreszcie działać. Dlatego absolutorium nie dziwi. Trzymam kciuki za PAP. Bo bez agencji media w Polsce byłyby całkowicie "ślepe i głuche".
odpowiedź