SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sobotni mecz Polska-Czechy oglądało 14,07 mln widzów, a emitowane równolegle spotkanie Rosja-Grecja tylko 1,9 mln osób. Z kolei w niedzielę mecz Portugalii i Holandii miał o milion widzów więcej niż mecz Niemcy-Dania. W naszym raporcie wszystkie dane minuta po minucie.

Łączna średnia widownia meczu Polska-Czechy, rozgrywanego na stadionie we Wrocławiu, skąd transmitowały go w sobotę 16 czerwca br. od 20.45 kanały TVP1, TVP HD i TVP Sport wyniosła 14,07 mln widzów. Spotkanie dało tym stacjom sumarczyny udział w rynku na poziomie 81,28 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W szczytowym momencie stracie Polaków i Czechów śledziło nawet 15,5 mln widzów, ale ten peak nastąpił nie pod koniec pojedynku, jak miało to miejsce przy poprzednich meczach Polaków, ale pod koniec pierwszej połowy. W ostatnich minutach spotkania niektórzy widzowie zawiedzeni tym, że przegrywamy, rezygnowali już z oglądania meczu. Spotkanie zakończyło się  wygraną Czechów 1:0.

Emitowane równolegle spotkanie reprezentacji Rosji i Grecji śledziło w TVP2 średnio 1,91 mln widzów przy udziale wynoszącym 11,04 proc. Jednak tak wysoka średnia oglądalność to efekt tego, że po zakończeniu pierwszej i drugiej połowy meczu Polska-Czechy widzowie masowo przełączali się na TVP2, by podejrzeć, co się dzieje w meczu Rosjan i Grejów, rozgrywanym w Warszawie. W tych momentach widownia sięgała nawet ponad 6 mln osób. Jednak przez większość spotkania kształtowała się ona poniżej poziomu miliona widzów, a w pierwszej połowie nawet poniżej pół miliona oglądających. Grecja wygrała ten mecz 1:0.

Spośród niedzielnych meczów emitowanych także tej samej porze większą oglądalność miał nadawany w TVP1 i TVP HD mecz Portugalia-Holandia, który śledziło 4,27 mln widzów przy udziale na poziomie 28,49 proc. Portugalia triumfowała w tym pojedynku 2:1. Z kolei spotkanie Niemców i Danii w TVP2 i TVP Sport oglądało średnio 3,23 mln osób, a udział tych stacji wyniósł 21,62 proc. Mecz zakończył się wygraną Niemców 2:1. Z wykresów oglądalności obu spotkań wynika, że kibice chętnie przełączali się między jednym meczem a drugim. Ich łączna widownia wyniosła 7,5 mln osób.

W piątek 15 czerwca mecze eliminacyjne Euro 2012 nadawano jeszcze o różnych porach. Hitem tego dnia było spotkanie Szwecji i Anglii, które o 20.50 do TVP1, TVP HD i TVP Sport przyciągnęło 6,92 mln widzów, a udział tych stacji wyniósł 50,42 proc. Anglia wygrała to starcie 3:2. Natomiast nadawane o 18.00 w TVP2, TVP HD i TVP Sport spotkanie Ukrainy z Francją miało 5,29 mln widzów przy udziale na poziomie 45,82 proc. Mecz ten został na kilkadziesiąt minut przerwany z powodu burzy, a zakończył się wygraną Francji 2:0.

Największą dotąd oglądalność spośród meczów Euro 2012 miało spotkanie Polska-Rosja, które we wtorek 12 czerwca br. obejrzało na trzech antenach TVP średnio 14,7 mln widzów (poznaj szczegóły).

Pomiar telemetryczny Nielsen Audience Measurement nie obejmuje osób oglądających mecze w strefach kibica czy w lokalach gastronomicznych, ani gości odwiedzających panelistów w domach. Dane TVP1 i TVP2 obejmuję łączną widownię tych stacji zarówno w standardowej rozdzielczości jak i w wysokiej rozdzielczości.

Dołącz do dyskusji: Polska-Czechy: 14,1 mln widzów, Rosja-Grecja: 1,9 mln (wszystkie mecze minuta po minucie)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adondetevas
Jak już piszecie o Euro, to piszcie poprawnie. Nie wiem, czy autor tekstu myśli nad tym co pisze?
" Hitem tego dnia było spotkanie Szwecji i Anglii, które o 20.50 do TVP1, TVP HD i TVP Sport przyciągnęło 6,92 mln widzów, a udział tych stacji wyniósł 50,42 proc. Szwecja wygrała to starcie 3:2. Natomiast nadawane o 18.00 w TVP2, TVP HD i TVP Sport spotkanie Ukrainy ze Szwecją miało 5,29 mln widzów przy udziale na poziomie 45,82 proc. Mecz ten został na kilkadziesiąt minut przerwany z powodu burzy, a zakończył się wynikiem 2:0 dla Francji." W życiu nie czytałem takich bzdur, haha. Anglia wygrała ze Szwecją 3:2 , i patrząc na ten mecz... Szwecja nie mogła grać za parę chwil z Ukrainą. xD Według Waszego toku myślenia Szwecja grała z Ukrainą, a mecz wygrała Francja. haha