SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska na piątym miejscu pod względem atrakcyjności dla inwestorów

Polska znalazła się na piątym miejscu pod względem atrakcyjności dla inwestorów w rankingu z 2005 roku przygotowanym przez firmę Ernst & Young.

Z raportu opublikowanego we wtorek wynika, że w 2005 roku zagraniczni inwestorzy utworzyli w Polsce 37.745 nowych miejsc pracy.

Przed Polską uplasowały się Stany Zjednoczone, Chiny, Niemcy oraz Indie. Polska i Czechy (w rankingu Ernst & Young na miejscu siódmym) to jedyne kraje Europy Środkowej, które znalazły się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych państw.

„Pod względem atrakcyjności miejsca do inwestycji produkcyjnych, Polska znalazła się na drugim miejscu, natomiast na siódmym pod względem lokalizacji centrów obsługi” – powiedział Jacek Kędzior, przedstawiciel firmy Ernst & Young, podczas konferencji prasowej.

Jednocześnie Kędzior podkreślił, że istotne są również pozycje, w których Polska nie znalazła się w pierwszej dziesiątce.

„Polska nie znalazła się w pierwszej dziesiątce w kategorii dogodnego miejsca do lokowania siedziby zarządu, a także miejsca, w którym buduje się centra badawczo-rozwojowe, tzw. R&D” – powiedział.

Jego zdaniem, wysoka pozycja Polski w tych kategoriach uzależniona będzie od działań legislacyjnych, ponieważ potencjał naukowy istnieje.

Kędzior powiedział, że od 2004 roku Polska w rankingu Ernst & Young zyskała ok. 15%.

Tegoroczna, trzecia edycja raportu „Ernst & Young European Attractiveness Survey” została przygotowywana na podstawie danych zbieranych od 1997 roku przez Europejski Monitor Inwestycyjny Ernst & Young oraz ponad tysiąca wywiadów telefonicznych przeprowadzanych od maja do kwietnia 2006 roku z kadrą zarządzającą firm z całego świata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska na piątym miejscu pod względem atrakcyjności dla inwestorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl