SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Press nagrodziła ministrów, prezesa NBP i spółkę Orlenu. Wyróżnienie dla szefa TAI

W pierwszej edycji Gigantów Polska Press nagrodzeni zostali m.in. ministrowie obrony narodowej i rolnictwa, państwowe podmioty, w tym spółka Orlenu, właściciela Polska Press, a także prezesi PKP i NBP. Wyróżnienie otrzymał szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zdecydowała o tym kapituła kierowana przez Dorotę Kanię, a galę - sponsorowaną przez państwowe podmioty - pokazano w TVP2.

Prof. Adam Glapiński podczas gali Gigantów Polska PressArticle

Giganci Polska Press zostali przyznani w siedmiu kategoriach dotyczących bezpieczeństwa. O nagrodach zdecydowała kapituła kierowana przez Dorotę Kanię, członkinię zarządu Polska Press ds. redakcyjnych (wydawnictwo od wiosny ub.r. należy do Orlenu).

- W tym trudnym czasie wiemy, że narodowość kapitału ma znaczenie. Wiemy, jak ważny jest patriotyzm gospodarczy, dbałość o interesy własnej ojczyzny oraz niesienie pomocy. Dlatego postanowiliśmy nagrodzić osoby, które w swojej publicznej działalności kierują się właśnie tymi wartościami - stwierdziła Kania.

Nagrody od Polska Press dla ministrów i prezesa NBP

W kategorii „Bezpieczeństwo żywnościowe” nagrodę otrzymał wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Został nagrodzony „za wsparcie rolnictwa będącego lokomotywą wzrostu gospodarczego w Polsce, rozwój rynku dobrej jakościowo żywności oraz zwiększenie zysków rolników w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego”.

W kategorii „Bezpieczeństwo finansowe” nagrodzono prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. Adama Glapińskiego za zarządzanie bankiem centralnym w czasach wojny na Ukrainie i rosnącej inflacji.

Nominowane w tej kategorii były dwa bank kontrolowane właścicielsko przez Skarb Państwa: PKO BP i Alior Bank.

Nagrodę w kategorii „Bezpieczeństwo militarne” przyznano Ministerstwu Obrony Narodowej „za zapewnianie Polsce bezpieczeństwa, dbanie o nienaruszalność granic, modernizację uzbrojenia na niespotykaną wcześniej skalę, kluczową rolę w procesie stabilizacji sytuacji międzynarodowej oraz pomocy Ukrainie”. Statuetkę odebrał szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Nominacje otrzymały też Zakłady Mesko i Huta Stalowa Wola.

W kategorii „Bezpieczeństwo technologiczne” statuetkę otrzymał prezes Polskich Kolei Państwowych Krzysztof Mamiński. Został nagrodzony za wdrożenie nowoczesnych technologii w zakresie zarządzania i administrowania dworcami i stworzenie Centrum Bezpieczeństwa Dworców Kolejowych.

Innymi nominowanymi były Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Infrastruktury.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu dostała nagrodę w kategorii „Bezpieczeństwo gospodarcze” za zwiększanie napływu zagranicznych inwestycji w kraju i obsługiwanie projektów o łącznej wartości 9 mld euro. Nominacje przyznano także Polski Funduszowi Rozwoju i Bankowi Pekao SA.

W kategorii „Bezpieczeństwo ekosystemu” statuetkę otrzymał wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. Został nagrodzony za „nowoczesne, profesjonalne i skuteczne działanie na rzecz środowiska naturalnego w Polsce, realizowanym z poszanowaniem przyrody i praw człowieka, równocześnie wspierające rozwój kraju z uwzględnieniem potrzeb zarówno współcześnie żyjących ludzi, jak i przyszłych pokoleń”.

Z kolei w kategorii „Bezpieczeństwo energetyczne” nagrodzona została spółka Orlen Synthos Green Energy, której współwłaścicielem jest PKN Orlen, właściciel Polska Press. Nagrodzono ją „za tworzenie warunków do budowania lepszej bezpieczniejszej i zdrowszej przyszłości w dziedzinie zero emisyjnej energii z małych reaktorów jądrowych, inwestycje w trosce o zdrowie Polaków oraz bezpieczeństwo energetyczne kraju”.

Nominowane były dwa koncerny przejęte w ostatnich latach przez Orlen: Energa oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe.

Szef TAI wyróżniona za relacje z wojny

Podczas gali przyznano również kilka wyróżnień. Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski został wyróżniony za „relacjonowanie przez Telewizję Polską wojny na Ukrainie, codzienne dostarczanie przez jej dziennikarzy rzetelnych i aktualnych informacji z frontu, a także dokumentowanie przez jej reporterów skali zbrodni Władimira Putina”.

PKP Intercity zostało wyróżnione za „błyskawicznie zorganizowaną pomoc i przewóz uchodźców na niespotykaną dotąd skalę od pierwszych godzin trwania wojny na Ukrainie”.

Wyróżnienia otrzymali też marszałkowie trzech województw. Pełniący taką funkcję w województwie podkarpackim Władysław Ortyl został wyróżniony „za zaangażowanie na arenie Polski i Europy w niesienie pomocy ukraińskim uchodźcom oraz walczącej Ukrainie”, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski „za szczególne zaangażowanie i pomoc okazaną przez samorząd województwa mieszkańcom Ukrainy uciekającym przed działaniami wojennymi” a marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki „za szczególną pomoc mieszkańcom województwa i polskim służbom w czasie ubiegłorocznych ataków na polską granicę, które były zaplanowanym w Moskwie wstępem do agresji Rosji na Ukrainę”.

Galę pokazano w niedzielę wieczorem w TVP2. Na początku sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski odczytał list do jej uczestników od prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Partnerami Gigantów Polska Press były Orlen, PGNiG i Energa, partnerami poszczególnych kategorii: PZU, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Grupa Zbrojeniowa, Lasy Państwowe i Krajowa Grupa Spożywcza, a partnerami wspierającymi: Totalizator Sportowy, KRUS i PKO BP. Patronat honorowy objął premier Mateusz Morawiecki, a patronem medialnym była Telewizja Polska.

Dołącz do dyskusji: Polska Press nagrodziła ministrów, prezesa NBP i spółkę Orlenu. Wyróżnienie dla szefa TAI

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klks
Wyborcy Prawa i czegoś tam jeszcze: naprawdę nie widzicie jak plują wam w twarz?
odpowiedź
User
absinth
Wyborcy Prawa i czegoś tam jeszcze: naprawdę nie widzicie jak plują wam w twarz?
Wszystkim plują w pysk.
odpowiedź
User
lol
Glapiński to chyba tą nagrodę dostał za to wyszedł do sklepu.
odpowiedź