SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskapresse zamyka drukarnię w Zielonej Górze i zwalnia

Grupa Polskapresse zdecydowała o zamknięciu w marcu br. drukarni Mediów Regionalnych w Zielonej Górze i zwolnieniu jej załogi. Dotychczasowa produkcja realizowana w tym zakładzie przeniesiona zostanie do drukarni w Poznaniu i Wrocławiu.

- Z przeprowadzonej na potrzeby procesu integracji grup wydawniczych Polskapresse i Media Regionalne analizy wynika, że drukarnia w Zielonej Górze nie spełnia wymogów ekonomicznych, jakimi charakteryzować powinna się tego typu jednostka w obecnych uwarunkowaniach rynkowych - podano w komunikacie Polskapresse przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Do 1 marca br. cała produkcja zostanie przeniesiona do nowocześniejszych, wyposażonych w systemy wspomagające druk, drukarni Polskapresse w Poznaniu i Wrocławiu. Dziennik „Gazeta Lubuska”, tygodniki „Teraz Gorzów” i „MM Zielona Góra” drukowane będą w Poznaniu, natomiast produkcja zewnętrzna będzie realizowana, w zależności od lokalizacji klienta, przez  zakład w Poznaniu lub we Wrocławiu.

Magdalena Chudzikiewicz, rzecznik prasowa Polskapresse, nie ujawnia, jak dużo pracowników zatrudnionych było w drukarni. Spółka podała jedynie, że zaproponowała pracownikom drukarni pakiet działań osłonowych wykraczający poza standardowe regulacje kodeksu pracy. Uzyskają oni dodatkowe świadczenia finansowe, a także będą mogli skorzystać z usług doradztwa personalnego.

Po likwidacji drukarni w Zielonej Górze Grupa Polskapresse będzie dysponować jeszcze 10 drukarniami.

Grupa Polskapresse transakcję przejęcia Mediów Regionalnych sfinalizowała w listopadzie ub.r. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Polskapresse zamyka drukarnię w Zielonej Górze i zwalnia

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wydawca
Nic nowego, Polskapresse znana jest tylko z likwidacji i niszczenia. Przez ostanie lata ta firma na polskim rynku nic nie zbudowała. Przyspieszyła jedynie likwidację kilku tytułów. Zielonogórska drukarnia jest ( była) nowocześniejsza niż te PP w Poznaniu i Wrocławiu, przeszła gruntowną modernizację dwa lata temu, więc niech Polskapresse nie wciska kitu o nowoczesności np. Poznania ( maszyna drukująca sprzed kilkunastu lat).
odpowiedź
User
pavv
Żeby się dowiedzieć ile jest zatrudnionych pracowników to wystarczy dotrzeć do jakiegokolwiek ze zwalnianych pracowników. Z przyjemnością udzieli wam takich informacji jak również mniej lub bardziej tajnych informacji.
odpowiedź
User
nusia
A szkoda, dopiero była modernizacja - niecałe dwa lata, wymieniono park maszynowy oraz zmodernizowano budynek. Szkoda... szkoda ludzi, to taka specyficzna branża
odpowiedź