SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Polski drób jest chroniony, zdrowy i całkowicie bezpieczny dla Konsumentów'

Z takim przesłaniem, od 8 kwietnia, emitowane będą spoty informacyjne na antenie obu kanałów Telewizji Publicznejoraz w stacjach regionalnych.

Informacja, że polski drób jest bezpieczny, a  każda dostawa drobiu z zakładów produkcyjnych zrzeszonych w KRD jest monitorowana i przebadana przez specjalistów weterynarii dotrze za pomocą takiej akcji do wszystkich Polaków.

Od jesieni sprzedaż kurcząt spadła o 20 %. Producenci musieli znacznie obniżyć ceny. Dlatego też , aby zapobiec nieuzasadnionej panice, KRD podjęła kolejne działania informacyjno-edukacyjne.

„Chcielibyśmy uniknąć dotkliwych skutków tej bezpodstawnej paniki, która może doprowadzić do upadłości szeregu firm i bezpowrotnego zniszczenia znaczącej gałęzi rolnictwa, a co się z tym łączy, pogłębienia grona bezrobotnych o tysiące osób. Odbudowa branży trwać może latami, a nasi producenci mogą zostać wyeliminowani z międzynarodowych rynków”. Mówi Dyrektor KRD – Leszek Kawski.

 Do akcji włączyły się także liczne Urzędy Publiczne uważając, że problem drobiarstwa, spadku sprzedaży, pierwszych zwolnień pracowników w branży staje się stopniowo problemem społecznym. .

„Sytuacja producentów drobiu w Polsce jest bliska katastrofy. Straty w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wyniosły ok. 760 mln zł. W branży zatrudniającej w całym kraju ok. 50 000 osób pojawiły się już pierwsze zwolnienia. KRD-IG zwróciła się z prośbą o pomoc zarówno do Rządu jak i do stosownych Urzędów Administracji Publicznej. Ministerstwo Rolnictwa, Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny i wiele innych publicznych instytucji wspierają nas w naszych działaniach informacyjnych. Także osobistym autorytetem wsparli nas Minister Zbigniew Religa, Minister Andrzej Trybusz, Minister Krzysztof Jażdżewski czy  Minister Krzysztof Jurgiel.”- dodaje Dyrektor.

Kampania informacyjna Krajowej Rady Drobiarstwa zyskała wsparcie Zarządu Telewizji Polskiej oraz Dyrektora Biura Reklamy TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Polski drób jest chroniony, zdrowy i całkowicie bezpieczny dla Konsumentów'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl