SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polski Fundusz Rozwoju i Polskie Koleje Linowe dalej sponsorami programu PolSKI MistrzPolski Związek Narciarski (PZN)

Polski Fundusz Rozwoju i Polskie Koleje Linowe zawarły z Polski Związkiem Narciarskim nową umowę o współpracy dotyczącą sponsorowania Programu PolSKI Mistrz. Kontrakt, który opiewa na kwotę 8 mln zł zawarto na 4 kolejne lata.

PolSKI Mistrz to Narodowy Program Rozwoju Narciarstwa i Snowboardu Zjazdowego w Polsce, którego inicjatorami są: Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Koleje Linowe oraz Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka.

Program powstał we współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim w 2020 roku.

Współpraca PZN z PFR i PKL opiera się na kilku płaszczyznach. Bazę Programu PolSKI Mistrz stanowi wsparcie finansowe obejmujące Kadry Narodowe PZN, a także organizacja zawodów międzynarodowych z kalendarza FIS na polskich stokach, które głównie odbywają się na trasach narciarskich ośrodków Grupy PKL.

Wsparcie przez 4 kolejne lata

PFR oraz PKL przekazują świadczenia finansowe oraz organizacyjne dla PZN na zabezpieczenie potrzeb rozwoju polskiego narciarstwa alpejskiego i snowboardu zjazdowego, których wartość w latach 2023-2026 wynosi 8 mln złotych. - Od początku działalności misją Polskich Kolei Linowych jest nie tylko umożliwienie podróżowania turystom w góry, ale także stworzenie możliwości dla narciarzy, które pozwolą realizować pasje związane z profesjonalnym uprawianiem dyscyplin sportów zimowych. Dlatego dla PKL – jako inicjatora programu PolSKI Mistrz – wsparcie młodych zawodników w rozwoju ich kariery jest niezwykle ważne. Mamy ogromną satysfakcję i cieszymy się, że możemy wspierać młode talenty nie tylko przekazując środki na finansowanie dla Programu PolSKI Mistrz, ale także udostępniając profesjonalne trasy narciarskie w naszych ośrodkach, by stanowiły jak najlepszą bazę treningową – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

W ramach programu PolSKI Mistrz, głównie na trasach narciarskich ośrodków Grupy PKL, odbyło w ubiegłym sezonie 16 edycji zawodów w 34 konkurencjach. Wystartowało w nich 353 zawodników i  zawodniczek z różnych kategorii wiekowych. W ramach Programu PolSKI Mistrz realizowany jest również Młodzieżowy Puchar Polski, czyli cykl zawodów dla młodych narciarzy alpejskich.

Oprócz bezpośredniego wsparcia finansowego Grupa PKL i  PFR pokrywa także koszty profesjonalnego przygotowania i zabezpieczenia zaplecza treningowego, dostępnego dla narciarzy i snowboardzistów specjalizujących się w konkurencjach zjazdowych.

W 2021 roku do grona partnerów Programu PolSKI Mistrz dołączyła Grupa Lotos. Współpraca PZN z PFR, PKL i PKN Orlen (zastąpił Lotos w związku z jego przejęciem) ma umożliwić dalszy rozwój Programu i zwiększenie wsparcia dla klubów.

 

 

Dołącz do dyskusji: Polski Fundusz Rozwoju i Polskie Koleje Linowe dalej sponsorami programu PolSKI MistrzPolski Związek Narciarski (PZN)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl