SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia portal dla startupów

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) uruchomił startup.pfr.pl - portal mający wspierać polskie startupy na różnych etapach ich rozwoju. Młode firmy mają znaleźć w serwisie wsparcie dotyczące przydatności ich produktu, znalezienia inwestora czy innych źródeł finansowania. - Finansowanie innowacji jest jednym z naszych priorytetów - zapewnia Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Article

W komunikacie PFR zdradza, że portal startup.pfr.pl ma prezentować jej ofertę dla młodych, innowacyjnych firm oraz wysokotechnologicznych przedsiębiorstw z sektora MŚP poszukujących kapitału i wsparcia w ramach programów publicznych. Serwis ma pomagać znaleźć dostępne instrumenty dla projektów na każdym etapie rozwoju – od fazy pomysłu aż po ekspansję zagraniczną.

Na portal składa się m.in. wyszukiwarka dostosowana do potrzeb współczesnego startupu. Według PFR bez względu na to, czy firma poszukująca wsparcia jest w fazie pomysłu i potrzebuje weryfikacji rynkowej przydatności produktu, szuka inwestora lub innych źródeł finansowania, czy też rozważa ekspansję zagraniczną -na startup.pfr.pl znajdzie przydatne i aktualne informacje.

- Finansowanie innowacji jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego utworzyliśmy PFR Ventures - największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformę venture capital. Natomiast dzięki stronie startup.pfr.pl pokazujemy w przejrzysty sposób całą mapę narzędzi wsparcia, jakiego udzielamy innowacyjnym przedsiębiorstwom – od pomysłu po ekspansję zagraniczną – wyjaśnia Paweł Borys, prezes PFR.

W ramach oferty Grupy PFR, jak podkreślono, dla start-upów dostępne są produkty Polskiego Funduszu Rozwoju, PFR Ventures, PARP, BGK, ARP oraz PAIH, pogrupowane według potrzeb i etapu rozwoju firmy. Dodatkowo na startup.pfr.pl stworzona została także mapa ułatwiającą nawigację po publicznym ekosystemie innowacji funkcjonującym w Polsce.

"Powstanie strony jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez środowisko start-upów. Oferta instytucji publicznych w obszarze wsparcia rozwoju innowacji - finansowego, edukacyjnego i doradczego - powiększyła się w ostatnich latach na tyle, że pojawiła się potrzeba jej uporządkowania i spersonalizowania" - zaznaczyła Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polski Fundusz Rozwoju uruchamia portal dla startupów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fundusze
W Polsce brakuje prawdziwych funduszy, które oprócz kasy, wesprą młodych startupowców know how oraz pomogą wejść na nowe rynki. Nasze fundusze dają bardzo mało pieniędzy, zero knowhow biznesowego, chcą mieć pełną kontrole nad projektem i całkowity zwrot inwestycji po 3 latach. To juz lepiej po kredyt pójść, niż z tymi hienami cokolwiek robić. Inwestycja rzędu 500.000zł to żadne wsparcie dla startupu a presja jak by się 5 mln dolarów dostało. W USA inwestorzy oceniają potencjał startupu i jak wchodzą, to z pełnym wsparciem zapewniając cały knowhow biznesowy, dając tym samym młodym skupić się na tym na czym się znają, czyli na rozwijaniu technologii. Inwestycje są rzędu dziesiątek milionów dolarów i nikt nie oczekuje zwrotu po 3 latach, startup ma się rozwijać, zbierać użytkowników a zarobek przyjdzie gdy spółka wejdzie na giełdę. Wtedy wszyscy zarobią setki milionów i rozstają się uśmiechnięci.
3 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing