SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Sławomir Bardski z TVP wśród kandydatów na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwo Narodowego ogłosiło siedmioro kandydatów zakwalifikowanych do konkursu na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jednym z nich jest Sławomir Bardski pracujący w Telewizji Polskiej.

Article

Sławomir Bardski pracuje w Telewizji Polskiej od wiosny ub.r., pełni funkcję menedżera ds. korporacyjnych.

Wcześniej m.in. zarządzał własną agencją marketingową BarMedia oraz pracował jako tłumacz. W latach 2006-2008 był project managerem w Ministerstwie Kultury, współpracował też z Ministerstwem Finansów, a w latach 1998-2002 był redaktorem prowadzącym w „Motokurierze”.

Inni kandydaci na dyrektora PISF to Izabela Kiszka-Hoflik (związana z Instytutem od początku jego działalności, obecnie pełniąca obowiązki dyrektora), Dariusz Zawiślak (reżyser producent filmowy i telewizyjny, scanarzysta, członek-założyciel Polskiej Akademii Filmowej), Zbigniew Dowgiałło (malarz, reżyser, animator komputerowy, od wiosny ub.r. ekspert Ministerstwo Kultury i Dziedzictwo Narodowego ds. zakupu dzieł sztuki współczesnej), Włodzimierz Matuszewski (scenarzysta i producent m.in. filmów i seriali animowanych dla dzieci), Radosław Śmigulski (od marca ub.r. do czerwca br. członek zarządu Totalizatora Sportowego, wcześniej m.in. dyrektor generalny Syrena Films) oraz Andrzej Jachimczyk (filozof i socjolog związany z wydziałem socjologii Uniwersytetu Północnej Karoliny i wydziałem mediów w European Graduate School w Szwajcarii).

Do konkursu zgłosiło się dziewięć osób, dwie kandydatury nie zostały zaakceptowane. Teraz komisja konkursowa przeprowadzi rozmowy z siedmiorgiem kandydatów, nowy dyrektor PISF ma zostać powołany jeszcze w listopadzie.

Poprzednio dyrektorem PISF była Magdalena Sroka, została odwołana w połowie października, jako uzasadnienie podano „naruszenie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku oraz naruszenie przepisów prawa w związku z listem dyrektor PISF do Christophera J. Dodda, Prezesa Stowarzyszenia Filmów Cyfrowych w USA”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sławomir Bardski z TVP wśród kandydatów na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Smoleński malarz, pan kręcący wyśmiewane filmy (Świąteczna przygoda, Balladyna) oraz producent Kac Wawy... Kolorowa przyszłość polskiego kina ;)
12 0
odpowiedź
User
abc
Jakieś przypadkowe towarzystwo… naprawdę ławka jest tak krótka, nie ma nikogo sensowniejszego???
6 1
odpowiedź
User
Przerażenie
Z każdym dniem gen destrukcji coraz bardziej widoczny. Nie rozumiem jak panią minister Zwinogrodzką nie boli to, co się stało z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Starym w Krakowie. Jam może spać spokojnie i rano budzić się bez poczucia beznadziei, z jakim budzi się dziś większość Polaków związanych z kulturą. A teraz jeszcze trzeba rozwalić polskie kino... Jeszcze beznadziejniej...
6 1
odpowiedź
User
PS
I to ONI śmią bez przerwy klepać o patriotyzmie, oskarżać innych o zdradę!
4 1
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
w latach 1998-2002 był redaktorem prowadzącym w „Motokurierze”

Żelazny kandydat.
6 1
odpowiedź
User
Kasia
Już widzę te filmy, czas wielkiego śmiechu nadciąga.
3 1
odpowiedź
User
Sawa
A czemu nie zgłosił się Mateusz Kijowski ?
2 6
odpowiedź
User
niko
Żart :)
0 0
odpowiedź
User
Michał
Radosław Śmigulski, prócz Kac Wawy (gdzie głównym producentem był - przypomnę - Jacek Samojłowicz) był szefem Agencji Filmowej TVP. Pare produkcji za jego czasu się udało. To nie jest przypadkowy kandydat. Bardski także jest człowiekiem kompetenym. Natomiast faworyzowana Izabela Kiszka, zona pana Hoflika, czyli krotki pasek Jana Marii Tomaszewskiego vel Kuzyna. To wzmocnienie pozycji ATMu i niemal w każdej produkcji Beata Fido w obsadzie. O to chodzi?
6 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing