SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polski internauta ogląda wideo w sieci przez 49 minut dziennie, globalna średnia do 67 minut

Internauci w Polsce każdego dnia na przeglądaniu treści wideo w sieci spędzają średnio po 49 minut. Za dwa lata ten wskaźnik wzrośnie do 60 minut, natomiast średnia dla całego świata wydłuży się z 67 do 84 minut - wynika z analizy domu mediowego Zenith.

Article

Według badania Zenith obecnie bardzo wydłuża się czas korzystania przez internautów z treści wideo. W ub.r. globalnie ten wskaźnik wynosił 56 minut dziennie, a w br. - już 67 minut. Natomiast w Polsce zwiększył się z 40 do 49 minut.

W najbliższych dwóch latach nastąpią dalsze wzrosty - średnio o 9 minut w skali roku. W 2020 roku chiński internauta będzie oglądał wideo w sieci przez 105 minut dziennie, w Rosji - przez 102 minuty, a w Wielkiej Brytanii - przez 101 minut.

Według ekspertów z Zenith czas korzystania z wideo w polskim internecie rośnie głównie dzięki rozwojowi płatnych serwisów VoD, które oferują w wysokiej jakości oryginalne filmy, seriale i programy. Jednocześnie nie maleje popularność darmowych platform VoD działających w modelu reklamowym.

- Tak szybki wzrost konsumpcji wideo online wpływa na to, jak marki planują kampanie telewizyjne i OLV. Z naszych szacunków wynika, że ponad połowa największych reklamodawców w Polsce wykorzystuje online video, by dobudować zasięg kampanii telewizyjnych i dotrzeć do konsumentów, którzy rzadko oglądają telewizję lub w ogóle nie mają telewizora (a jeśli mają, to służy im do oglądania treści video), w tym do młodszych grup. Najwięcej mogą na tym zyskać marki z szerokimi wiekowo grupami odbiorców, z kategorii FMCG, retail czy OTC - komentuje Anna Bartoszewska, dyrektor generalna Zenith.

Tegoroczna edycja raportu Zenith na temat wideo w internecie zawiera dane z 59 rynków, w tym z Polski. Definicja wideo internetowe obejmuje wszystkie treści wideo w sieci: w serwisach VOD, platformach takich jak YouTube oraz w serwisach społecznościowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polski internauta ogląda wideo w sieci przez 49 minut dziennie, globalna średnia do 67 minut

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl