SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sigma Bis wygrała przetarg kancelarii premiera, zajmie się kampanią Polskiego Ładu

Sigma Bis, wspólna agencja mediowa PKN Orlen i PZU, wygrała przetarg Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na na realizację w internecie kampanii społecznych i informacyjnych, w tym działań promujących Polski Ład - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl. Pokonała w nim m.in. Cityboard Media i ClickAd Interactive.

Podczas prezentacji założeń Polskiego Ładu przemawiał Jarosław Kaczyński (screen: YouTube/TVP Info)Article

Sigma Bis w przetargu kancelarii premiera zdobyła najwyższą, maksymalną liczbę 100 pkt. Tym samym została wybrana do realizacji w internecie kampanii społecznych i informacyjnych, w tym działań związanych z promowaniem Polskiego Ładu.

Agencja zaproponowała najniższą spośród pozostałych uczestników przetargu prowizję za kampanie.

Każdy z uczestników miał bowiem zaproponować prowizję za kampanię - dla działań o budżecie 5 tys. zł, 10 tys. zł, 30 tys. zł, 50 tys. zł, 100 tys. zł i 150 tys. zł.

Sigma Bis dla każdego z budżetów wskazała prowizję na poziomie 2,98 proc.

Nieco wyższe stawki przedstawiła agencja ClickAd Interactive - po 3 proc. dla budżetów powyżej 30 tys. zł, 4 proc. - dla 10 tys. zł i 8 proc. - dla 5 tys. zł.

Prowizje zaproponowane przez Interprima to odpowiednio: 4 proc. , 4 proc., 4 proc., 6 proc., 6 proc. i 3 proc. Stawki Cityboard Media to: 9,89 proc., 9,15 proc., 6,48 proc., 5,48 proc., 5,98 proc. i 5,89 proc. Audience Network zaproponnowało: 10 proc., 10 proc., 7 proc., 5 proc., 5 proc. i 10 proc.

Prowizja dla AFA Media to: 35 proc., 30 proc., 27 proc., 25 proc., 24 proc. i 23 proc., a stawki zaproponowane przez Aplan Media: 16 proc., 18 proc., 12 proc., 11 proc., 12 proc. i 14 proc.

Budżet działań, które mają być realizowane do końca br. ustalono na 813 tys. zł netto.

Celem zaplanowanych przez kancelarię premiera kampanii społecznych będzie informowanie o programach rządowych, zmianach przepisów prawnych oraz prezentacji zmian i rozwiązań dla poszczególnych grup społecznych i beneficjentów tych programów.

Przetarg prowadzony był w ekspressowym tempie - agencje miały zaledwie 2 tygodnie na złożenie ofert. Przyspieszoną procedurę przetargu uzasadniano pilną potrzebą poinformowania społeczeństwa o pierwszych programach realizowanych w ramach Polskiego Ładu, które zostaną przyjęte przez Radę Ministrów w połowie września 2021 r., w tym o korzyściach jakie obywatele uzyskają z ich realizacji.

Dołącz do dyskusji: Sigma Bis wygrała przetarg kancelarii premiera, zajmie się kampanią Polskiego Ładu

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
To zdumiewające, że wygrała Sigma Bis :D Kto by się spodziewał :D PS. Mam nadzieję, że kiedyś was rozliczą za wszystko...
odpowiedź
User
Don
Jacy oni są bezczelni.
odpowiedź
User
Matplaneta
Wszystko zostanie w rodzinie.
odpowiedź