SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski Portal Olimpijski

Na 5 tygodni przed początkiem Igrzysk w Atenach ruszył portal o ruchu olimpijskim w Polsce

Na 5 tygodni przed oficjalnym otwarciem Igrzysk Olimpijskich w Atenach, Polski Komitet Olimpijski uruchomił największy portal o ruchu olimpijskim w Polsce - http://www.olimpijski.pl/. Portal został sfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Informatyzacji.

Zgodnie z założeniami projektowymi, Polski Portal Olimpijski ma spełniać następujące cele: wykorzystanie Internetu jako narzędzia wspierającego i promującego sport w Polsce, zapewnienie bezpośredniego dostępu do informacji o igrzyskach olimpijskich, zachęcanie do dyskusji i brania udziału w życiu publicznym i sportowym, zbudowanie e-społeczności, stworzenie archiwum materiałów o najważniejszych wydarzeniach sportowych i promowanie polskiego sportu na świecie.

Portal http://www.olimpijski.pl/ wdrożony został przez firmę nowych technologii WebService w oparciu o platformę RedDot CMS. Dostawą treści zajęła się wyspecjalizowana firma zewnętrzna. - W przypadku tak potężnej ilości informacji, jakie umieszczone zostały w Portalu, jedynym efektywnym rozwiązaniem, które w pełni wsparłoby wdrożenie Portalu i pomogło w zarządzaniu kilkoma redaktorami jednocześnie, było wdrożenie zaawansowanego systemu CMS. Dlatego wybór padł na system CMS RedDot - mówi Krzysztof Kacprzyk, Client Service Manager w WebService.

Uruchomiony Polski Portal Olimpijski, pod względem zawartych informacji jest największym tego typu portalem w Polsce. Dzięki Portalowi, Internauci mają dostęp do archiwum informacji dotyczących wszystkich olimpiad nowożytnych, statystyk medalowych, charakterystyk sylwetek olimpijczyków, czy też multimedialnego archiwum, dzięki któremu mogą on-line przeżywać ponownie chwile zwycięstwa polskich reprezentantów.

Polski Komitet Olimpijski, zrodzony ze społecznego ruchu i skupiający wybitnych wolontariuszy życia sportowego i kulturalnego, jest ogólnopolskim stowarzyszeniem związków i organizacji sportowych. Od ponad 80 lat rozwija aktywną i wielokierunkową działalność, stwarza warunki i organizuje udział polskiej reprezentacji w igrzyskach olimpijskich, promuje ideę olimpijską i upowszechnia sport, włącza polski ruch sportowy do światowej rodziny olimpijskiej i zapewnia stałe kontakty polskiego sportu z międzynarodowym ruchem olimpijskim, podejmuje różnorodne działania w dziedzinie edukacji olimpijskiej i przyczynia się do trwałych związków sportu ze sztuką. Polski Komitet Olimpijski jako organizacja pozarządowa, od początku swego istnienia uzyskał wysoką rangę społeczną i dominującą rolę w polskim ruchu sportowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polski Portal Olimpijski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl