SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski startup DocPlanner dostał 80 mln euro od inwestorów. Wśród nich są One Peak Partners i Goldman Sachs

DocPlanner, polski startup będący właścicielem serwisu ZnanyLekarz zakończył rekordową rundę finansowania. Firma pozyskała od inwestorów 80 mln euro, pieniądze pochodzą między innymi od One Peak Partners i Goldman Sachs Private Capital Investing. Środki zostaną przeznaczone na rozwój w Europie i Ameryce Łacińskiej oraz wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych.

Mariusz Gralewski, założyciel ZnanyLekarz/DocPlannerArticle

DocPlanner (w Polsce funkcjonujący pod nazwą ZnanyLekarz) to serwis kontaktujący ze sobą lekarzy i pacjentów. Dzięki niemu użytkownicy mogą umawiać się na wizyty w prywatnych placówkach służby zdrowia przez internet. Obecnie DocPlanner działa na kilkudziesięciu rynkach na całym świecie, a w Polsce ZnanyLekarz jest największą platformą w swoim segmencie rynku.

DocPlanner zakończył obecnie najnowszą rundę finansowania, w której pozyskał kapitał w wysokości 80 mln euro. Wśród inwestorów znaleźli się One Peak Partners, Goldman Sachs Private Capital Investing, Piton Capital i Enern Investments.

- Obecna runda finansowania pojawia się w najlepszym momencie w historii Grupy DocPlanner. Tempo wzrostu w naszym kluczowym obszarze działalności przyspiesza i widzimy coraz więcej możliwości w naszym otoczeniu, zarówno pod kątem segmentu klientów, jak i oferty produktowej - mówi Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.pl.

DocPlanner w przeszłości otrzymywał już od inwestorów znaczące zastrzyki gotówki, m.in. w 2017 r. pozyskał od nich 15 mln euro. W sumie firma zdobyła już od partnerów kapitał w łącznej wysokości 130 mln euro.

Według zapowiedzi środki zdobyte w obecnej rundzie finansowania zostaną przeznaczone głównie na rozszerzenie obecności DocPlannera na rynkach w Europie i Ameryce Łacińskiej oraz na wdrażanie w obrębie firmy nowych rozwiązań technologicznych.

- Widzimy ogromny potencjał w przyspieszaniu cyfrowej transformacji sektora opieki zdrowotnej i chcemy wspierać DocPlanner w dalszym umacnianiu pozycji największej i najbardziej innowacyjnej cyfrowej platformy opieki zdrowotnej na świecie - komentuje inwestycję Humbert de Liedekerke, partner zarządzający w One Peak Partners.

Dołącz do dyskusji: Polski startup DocPlanner dostał 80 mln euro od inwestorów. Wśród nich są One Peak Partners i Goldman Sachs

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl