SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie lotniska obsłużą ponad 20 mln pasażerów

Urząd Lotnictwa Cywilnego zaktualizował prognozę ruchu lotniczego do 2030 r.

Polskie lotniska obsłużą ponad 20 mln pasażerów

Z wykonanej przez ULC analizy wynika, iż w roku 2010 polskie porty lotnicze obsłużą łącznie prawie 20,3 mln pasażerów, co spowoduje wzrost ruchu w stosunku do roku 2009 na poziomie około 7%.

W kolejnych latach dynamika wzrostu powinna przyjąć wartości dodatnie, z maksymalnym pułapem na poziomie około 10% w latach 2011-2012.

Zdaniem Urzędu po 2012 roku nastąpi dalsza stabilizacja rozwoju polskiego lotnictwa cywilnego, jednakże na nieco niższym poziomie. Średnie tempo wzrostu liczby odprawianych przez polskie porty pasażerów powinno się kształtować w przedziale 5,5% - 6,5% w zależności od ogólnej koniunktury gospodarczej.

ULC sądzi, że w ciągu najbliższych kilku lat wciąż najbardziej dynamicznie rozwijać się będą porty regionalne, jednak spodziewane jest również wyraźne ożywienie (w krótkim terminie) ruchu w porcie lotniczym im. Chopina w Warszawie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie lotniska obsłużą ponad 20 mln pasażerów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl