SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Polskie Radio 24 rozstaje się z Magdaleną Rigamonti. Przez wywiady z Zimochem czy zmianę ramówki?

W piątek informacyjne Polskie Radio 24 zdecydowało o rozstaniu z dziennikarką Magdaleną Rigamonti. Prowadziła tam cykliczną audycję „W poniedziałek u Rigamonti”. - To przez wywiady z Zimochem - twierdzi dziennikarka. - Zmienia się ramówka na lato - odpowiada rzecznik prasowy PR.

Article

Rigamonti od września 2014 roku była autorką i prowadzącą poniedziałkowego programu, w którym co tydzień o godz. 19.15 dyskutowała z zaproszonymi gośćmi na bieżące tematy społeczne i kulturalne. 

O decyzji dyrekcji Polskiego Radia 24 dziennikarka dowiedziała się w piątek po południu. Informację przekaz jej telefonicznie dyrektor anteny Michał Chodurski. - Usłyszałam, że nie ma mojego programu w nowej ramówce. Decyzję podjął ktoś z zarządu, nie uzyskałam informacji, kto konkretnie. Chciałam zapytać o powody. Usłyszałam, że mogę napisać e-mail do zarządu. Nie zamierzam tego robić - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Magdalena Rigamonti.

- Jestem przekonana, że decyzja o zakończeniu współpracy została podjęta ze względu na wywiad z Tomaszem Zimochem. Nie będę się od niej odwoływać. Ja jestem przygotowana do każdej audycji, a jak w piątek dowiaduję się o tym, że w poniedziałek nie będzie audycji, to tylko świadczy o władzach Polskiego Radia, nie o mnie - dodaje dziennikarka.

W piątek na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” ukazał się kolejny wywiad z cyklu „Rigamonti razy dwa”, w którym Magdalena Rigamonti rozmawia z dziennikarzem sportowym Tomaszem Zimochem. Pozostaje on w sporze z Polskim Radiem - spółka domaga się od niego odszkodowania za naruszenie dobrego imienia i wizerunku. Pierwsza rozmowa dziennikarki z Zimochem ukazała się dwa tygodnie temu - wówczas skrytykował działania zarządu Polskiego Radia, a wywiad odbił się głośnym echem.

Polskie Radio nie odpowiedziało nam na pytanie, czy powodem zakończenia współpracy z Magdaleną Rigamonti były przeprowadzone przez nią dwa wywiady z Tomaszem Zimochem. - Zmienia się ramówka na lato. Audycji redaktor Rigamonti w niej nie zaplanowano - wyjaśnia jedynie Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio 24 rozstaje się z Magdaleną Rigamonti. Przez wywiady z Zimochem czy zmianę ramówki?

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aqq
bardzo szkoda. uwielbiam jej słuchać
24 14
odpowiedź
User
Dobra Zmiana
PR24 właśnie dostało częstotliwości, ma szansę faktycznie konkurować z Tokfm i jednocześnie rozstaje się z fachową i znaną dziennikarką, która - niezależnie od linii stacji - mogła przyciągać słuchaczy i "robić kontent". Zarząd Polskiego Radia jest wybitny
30 18
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Nigdy nie słuchałem jej audycji (bo na razie nie słucham PR24, radia przez internet z zasady nie slucham), więc nie będę oceniał, czy to dobrze czy źle. Natomiast nie mogę się już doczekać, kiedy PR24 wejdzie na fale FM! :D Wiążę z tą rozgłośnią duże nadzieje, że będzie to prawdziwe, NARODOWE, PATRIOTYCZNE radio informacyjne! :D Już wstroiłem częstotliwość 97,5 do swojego odbiornika i czekam z niecierpliwością, kiedy w Radomiu zabrzmi PR24 na tej częstotliwości. :) Na razie brzmi niestrawna Czwórka, ale mam nadzieję, że to nie potrwa długo i PR24 już wkrótce się pojawi. :D
19 34
odpowiedź
User
wolny obywatel
"Dobra zmiana" must go on! :)
22 13
odpowiedź
User
Fred
Co to za wielkie wydarzenie, ani nie miała dykcji, ani fonii, bardziej pasowała do plotkarskiego Wprost Latkowskiego.
17 23
odpowiedź