SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio 24 zastąpi radiową Czwórkę na częstotliwościach UKF

Zespół radiowej Czwórki został poinformowany, że rozgłośnia będzie nadawać tylko cyfrowo i w internecie. Natomiast na częstotliwości analogowe PR4 przeniesiony zostanie kanał informacyjny Polskie Radio 24 - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Barbara Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia (fot. Polskie Radio) Article

Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, informację o tym, że częstotliwości analogowe młodzieżowej rozgłośni przejmie nadający dotychczas cyfrowo kanał informacyjny Polskie Radio 24, przekazała pracownikom radiowej Czwórki p.o. dyrektora stacji Hanna Dołęgowska. Czwórka analogowo nadaje w 46 miejscowościach.

Muzyczny charakter PR4, który swój program kieruje do młodzieży, nie zostanie jednak zmieniony. Zarząd zapewnił pracowników, że Czwórka ma dalej produkować program, ale można go będzie słuchać jedynie na radioodbiornikach naziemnej radiofonii cyfrowej DAB+ oraz w internecie.

To poważna zmiana planów, wcześniej bowiem zarząd informował redakcję Czwórki, że rozgłośnia zmieni się w radio informacyjne i na pewno zmieni nazwę (prezes Stanisławczyk prosiła nawet o podawanie propozycji nazwy nowego projektu), ale Program IV nadal będzie nadawać analogowo.

O tym, że zarząd rozważał przekształcenie Czwórki w radio informacyjne na bazie Polskiego Radia 24 informowaliśmy już w lutym. Przyjęcie takiego rozwiązania mogłoby oznaczać zwolnienia w redakcji. Pełniąca obowiązki dyrektora PR4 Hanna Dołęgowska informowała wówczas portal Wirtualnemedia.pl, że nowa formuła informacyjna Czwórki nie oznacza rezygnacji z Polskiego Radia 24 (nadal miało nadawać cyfrowo i w internecie), a nowy projekt miał powstawać na bazie zespołu Czwórki.

Z naszych informacji wynika, że przeniesienie Polskiego Radia 24 na miejsce Czwórki nastąpić ma jeszcze przed wakacjami. Prawdopodobnie zostanie to uregulowane w szykowanej na ten czas „dużej” nowelizacji ustawy medialnej. Czwórka na chwilę obecną nie ma koncesji dla radia naziemnego w cyfrowym standardzie DAB+, a zatem wycofanie z nadawania analogowego oznacza jej przeniesienie do internetu.

>>> Zobaczy wyniki słuchalności radia w Polsce

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio 24 zastąpi radiową Czwórkę na częstotliwościach UKF

69 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Bardzo rozsądna decyzja Pani Prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk.
Nareszcie liberalno-lewicowe TOK FM będzie miało poważną konkurencję czyli Polskie Radio 24
odpowiedź
User
Poszoł won!
Bardzo rozsądna decyzja Pani Prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk.
Nareszcie liberalno-lewicowe TOK FM będzie miało poważną konkurencję czyli Polskie Radio 24

Nie masz pojęcia, czemu ma służyć Polskie Radio. To ma być radio misyjne. Ani nie liberalno-lewicowe, ani nie konserwatywno-prawicowe. Takie media są na rynku komercyjnym (każda opcja ma swoje szczekaczki) i łapy precz od mediów publicznych, które są dobrem wspólnym. Kultura, głupcze! Ludzie mają dość tego waszego POPISowego bagna, do spółki z resztą politycznego badziewia toczącego nasz kraj jak rak z przerzutami. Zabieracie młodym ludziom rozgłośnię, która była alternatywą dla komercyjnego syfu. Czwórka wymagała zmian, ale nie formatu! Młodzi wam tego nie darują. Jeżeli już to całkiem zlikwidujcie Program IV, a oszczędności przeznaczcie na misję w pozostałych antenach. Ale politycznej tuby nie macie prawa robić. Poszoł won!
odpowiedź
User
tox
ostatni bastion radia przez R. ostatnie Radio otwierające uszy słuchaczom w 46 miejscowościach całej Polski. Szerzące muzykę i kulturę. Wzamian dostaniemy prawicowe tokfm. Obrzydliwość. Gdzie misja?
odpowiedź
User
diora
Slogan "dobra zmiana" chyba czas zamienić na "chaotyczna zmiana". Mówi się co innego później jeszcze coś innego a na koniec robi jeszcze coś innego.

Nie wspominając że zapewnienia ekipy że wszystko będzie super można włożyć między bajki. Dla ludzi którzy tworzyli to radio zejście do Internetu to praktycznie radiowa śmierć.
68 34
odpowiedź
User
404
Super macie za swoje załogo Czworki, kto z was choc raz się odezwał w obronie radia gdy pewna pani wcielała w życie swoje pomysły wołające o pomstę do....
52 21
odpowiedź