SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio nada cykl reportaży o przygranicznym kryzysie migracyjnym

Na antenie Polskiego Radia Dla Zagranicy wyemitowany zostanie cykl reportaży pod wspólnym tytułem „Focus On The Border”, dotyczący przyczyn i skutków kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Za przygotowanie materiałów odpowiada reporter Paweł Kurek.

Article

Celem projektu „Focus On The Border” ma być docieranie z wiarygodną, obiektywną informacją do odbiorcy, który korzysta z anglojęzycznych kanałów informacyjnych – zapewnia publiczny nadawca. Autor reportaży, Paweł Kurek, to dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej. W ramach cyklu swoją uwagę poświęca mieszkańcom terenów przygranicznych i koncentruje na obrońcach granicy polskiej, europejskiej i NATO.

- Misją Polskiego Radia dla Zagranicy jest m. in. stawianie oporu maszynie propagandowej reżimów Władimira Putina oraz Aleksandra Łukaszenki, uruchomionej również na terytorium członków UE oraz NATO, która ma na celu szkalowanie dobrego imienia obrońców granicy Rzeczpospolitej Polskiej, UE oraz Paktu Północnoatlantyckiego. Media podległe Putinowi i Łukaszence, działające nie tylko na terytorium FR i Białorusi, ale również w świecie anglojęzycznym, starają się blokować wysiłki polskiej dyplomacji na rzecz integracji wszystkich członków UE w chwili ataku hybrydowego Federacji Rosyjskiej i służb podległych Aleksandrowi Łukaszence – przekazało mediom biuro prasowe Polskiego Radia. Nowy cykl reportaży ma neutralizować fałszywy przekaz o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Publiczni nadawcy od kilku tygodni starają się równoważyć przekaz białoruskich mediów. Na początku października na kanale TVP Info ruszył nowy program - „Raport z granicy”, poświęcony hybrydowemu atakowi na polską granicę. Oprócz polskiej wersji językowej, nadawca uruchomił także trzy inne, w tym - w języku rosyjskim. Natomiast kilka dni temu Telewizja Polska uruchomiła anglojęzyczny kanał informacyjny, TVP World. Ruszył on w trybie przyspieszonym. - Polska musi się przeciwstawić dezinformacji, dlatego zarząd TVP polecił przyspieszyć i zintensyfikować wszystkie działania (przyp. red. związane ze startem stacji) – uzasadnił prezes TVP Jacek Kurski. Nadawca podkreśla, że – z racji prowadzonej przez Rosję wojny informacyjnej - nowa stacja ma przeciwdziałać rosyjskiej i białoruskiej propagandzie.

 

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio nada cykl reportaży o przygranicznym kryzysie migracyjnym

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Michał 2
Ciekawe jak można zrobić reportaż na ten temat nie mając dostępu do granicy? Albo są równiejsi od pozostałych mediów i uzyskali dostęp albo oprą się na oficjalnej propagandzie dostarczanej przez mundurowych. Tak czy siak zapowiada się wiekopomne dzieło...
odpowiedź
User
Michał 2
P.S. Polska przedmurzem Europy niczym w 1920. Wtedy uratowaliśmy Europę przed dzikim najazdem bolewizmu, za co nam do dzisiaj nie podziękowali a w 1945 to nawet na paradę zwycięstwa nie wpuścili, a teraz znowu ratujemy Europę i NATO przed napływem dzikich hord imigrantów...ehhh.
odpowiedź
User
pryk
Ale będzie festiwal nienawiści do obcych
odpowiedź