SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio chce sprostowania informacji o liście w obronie Marcina Majchrowskiego, bo zamiast podpisów są nazwiska

Polskie Radio skierowało m.in. do redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” i Wirtualnemedia.pl wniosek o sprostowanie informacji o liście przedstawicieli środowiska muzycznego w obronie Marcina Majchrowskiego, zwolnionego dziennikarza Dwójki. Nadawca podkreśla, że pod listem nie ma odręcznych podpisów popierających go osób, tylko lista ich nazwisk.

Article

List 878 osób ze środowiska muzycznego, muzykologicznego i akademickiego w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia Marcina Majchrowskiego został skierowany tuż przed Bożym Narodzeniem do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego, a kopię pisma otrzymała też m.in. prezes Polskiego Radia.

W liście wyrażono sprzeciw wobec zwolnienia Majchrowskiego, podkreślając neutralność polityczną i dorobek zawodowy jego i całego zespołu Dwójki. Oceniono, że dziennikarz został zwolniony „za to tylko, że jako przedstawiciel Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu Trzeciego i Drugiego PR wypełniał swoje powinności i upominał się o prawa koleżanek i kolegów degradowanych i odsuwanych od anteny”.

O piśmie jako pierwsza poinformowała „Rzeczpospolita”, stwierdzając, że „podpisało się pod nim 878 osób - przedstawicieli środowiska muzycznego, muzykologicznego i akademickiego z Polski i zza granicy”.

Polskie Radio chce sprostowania tego stwierdzenia. - To informacja nieprawdziwa. Załączona do listu jest jedynie, stworzona w edytorze tekstu lista, zawierająca imiona i nazwiska osób, które rzekomo popierają apel do ministra. Przy żadnym nazwisku nie ma podpisu - napisał nadawca w oświadczeniu zamieszczonym w czwartek na swojej stronie internetowej. - W związku z tym Polskie Radio skierowało do redaktora naczelnego wniosek o sprostowanie. W opinii Polskiego Radia publikacja wskazanego sprostowania jest celowa i niezbędna dla rzetelnego przedstawienia działalności instytucji zaufania publicznego, jaką jest Polskie Radio S.A - dodano.

Taki sam wniosek o sprostowanie otrzymała redakcja portalu Wirtualnemedia.pl.

Marcin Majchrowski po 23 latach pracy w Polskim Radiu został zwolniony dyscyplinarnie w połowie grudnia. Jest trzecią, po Wojciechu Doroszu i Pawle Sołysie, osobą z kierownictwa Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu Trzeciego i Drugiego PR, z którą nadawca w krótkim czasie pożegnał się w ten sposób. Sprzeciw wobec zwolnienia Majchrowskiego wyraził też przewodniczący Polskiej Rady Muzycznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio chce sprostowania informacji o liście w obronie Marcina Majchrowskiego, bo zamiast podpisów są nazwiska

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zdumiony
Basia już zupełnie oszalała. Czy ktoś może tej pani powiedzieć, żeby się już nie ośmieszała i nie kompromitowała radia?
odpowiedź
User
widz555
Podpis i numer pesel (ewentualnie NIP), bo wśród ponad 800 odręcznych podpisów mogą znaleźć się podobne i to byłoby tylko zawracanie cennego czasu zarządu PR.
odpowiedź
User
fikanderek
O jej, a gdyby tych 878 niedobrych zarząd wezwał i surowo zgromił na dywaniku, to nie udałoby się odzyskać "zaufania społecznego"? Może utracona cześć Katarzyny Blum jeszcze jest do odzyskania?
odpowiedź