SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany w ramówce Polskiego Radia Chopin. Pojawią się audycje o Beethovenie i Konkursie Chopinowskim

Polskie Radio Chopin od stycznia 2020 roku modyfikuje ramówkę. Pojawią się nowe audycje i nowi prowadzący. Będzie też sporo programów poświęconych imprezom nadchodzącego roku, w tym Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. Fryderyka Chopina, którego stacja jest patronem medialnym.

Article

Już w pierwszą sobotę 2020 roku (4 stycznia) słuchaczy przywita Małgorzata Pęcińska z nową audycją: „Weekendowe potpourri”. Audycja będzie na dawana w soboty od godziny 8.00 do 10.00, a w niedziele od godz. 9.00 do 11.00. W weekendowe wieczory radio zaproponuje nową audycję prof. Danuty Gwizdalanki, pt. „Złoty wiek muzyki kameralnej”. Od początku stycznia, w soboty i niedziele (godz. 18.00-19.00), wybitna muzykolożka będzie oprowadzać słuchaczy po zakamarkach historii muzyki komnatowej od klasycyzmu po początki XX wieku.

W 2020 roku odbędzie się 18. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, którego stacja jest patronem medialnym. W związku z tym stacja zaprezentuje nową audycję krytyka muzycznego, Artura Bieleckiego, który  przedstawi słuchaczom historię ponad 90-letniej historii Konkursu Chopinowskiego. Audycje nadawane będą w niedziele, między godz. 7.00 a 8.00.

Także w niedziele nadawana będzie nowa audycja poświęcona Ludwikowi Van Beethovenowi, pt. „Burzyciel i budowniczy: Beethoven 250-letni” (godz. 14.00-15.00). Troje autorów muzykolożka prof. Irena Poniatowska, znawca romantycznej symfoniki, prof. Szymon Paczkowski (oboje z Uniwersytetu Warszawskiego) i Marcin Majchrowski z Polskiego Radia w 52 audycjach w ciągu roku przedstawią wybrane arcydzieła najstarszego klasyka z Wiednia.

W każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca między godz. 4.00-6.00 Marek Zwyrzykowski prezentować będzie sylwetkę wybranego kompozytora polskiego, którego kariera przypadła na drugą połowę wieku XX bądź wiek XXI. W dwugodzinnych audycjach pojawiać się będą rejestracje archiwalne twórców już nieżyjących, jak również wypowiedzi kompozytorów współczesnych, specjalnie zapraszanych do studia. Będzie to jedyne pasmo poświęcone wyłącznie muzyce najnowszej, stanowiące propozycję dla słuchaczy szczególnie zainteresowanych pulsem współczesności.

Polskiego Radia Chopin można słuchać od listopada 2017 roku dzięki odbiornikom z technologią DAB+, na stronie internetowej chopin.polskieradio.pl, na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej Polskiego Radia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w ramówce Polskiego Radia Chopin. Pojawią się audycje o Beethovenie i Konkursie Chopinowskim

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Ale żeby robić błędy w tytule?! Trochę wstyd
4 0
odpowiedź
User
1956
Trzeba od tego zacząć, że 60-70% społeczeństwa nie wie, lub ma blade pojęcie gdzie tego radia można słuchać i na czym.
6 1
odpowiedź
User
Toki
Tak zapełniona ramówka i tak popularne radio, aby audycje Zwyrzykowskiego dawać na 4-6 rano w niedziele???!!!
5 0
odpowiedź
User
słuchacz dab+
Trzeba od tego zacząć, że 60-70% społeczeństwa nie wie, lub ma blade pojęcie gdzie tego radia można słuchać i na czym.

I to jest przykre, bo sporo naprawdę niezłej treści się w DABie marnuje. Poza Chopinem m.in. Czwórka, którą Polisz Rejdioł uznało za mniej ważne, niż PR24, odbierając jej częstotliwości FM. Tymczasem w analogowym eterze śmiga mnóstwo komercyjnej papki przedzielonej reklamami i jinglami.
4 1
odpowiedź