SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio dla Zagranicy znów z redakcją niemiecką

Po prawie dwóch latach przerwy Polskie Radio dla Zagranicy reaktywowało redakcję niemieckojęzyczną. Redaguje ona serwis Auslandsdienst.pl.

Redakcja niemiecka Polskiego Radia dla Zagranicy została zlikwidowana z końcem czerwca 2014 roku, co tłumaczono rozwojem redakcji angielskiej i rosyjskiej oraz obniżeniem dotacji przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Z początkiem maja br. redakcja została reaktywowana. Prowadzi niemieckojęzyczny serwis Auslandsdienst.pl, w którym publikowane są informacje z Polski oraz codzienny 30-minutowy program informacyjno-publicystyczny.

- Niemieckojęzyczne głosy z Polski nie powinny być ignorowane. Chcemy mieć coś do powiedzenia i mamy nadzieję, że dołączycie do nas na tej nowej (starej) drodze powrotnej - napisali redaktorzy w notce powitalnej. Odnieśli się też do zamknięcia redakcji w połowie 2014 roku. - Widać już, że to był błąd, bo dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie, a przede wszystkim w Europie, sprawiła, że pojawiło się ponownie wiele otwartych pytań. Pytań, których nie chcemy pozostawić bez odpowiedzi - zapowiedzieli.

Na początku marca br. dyrektorem Polskiego Radia dla Zagranicy został Andrzej Rybałt, zastępując odwołanego po nieco ponad miesiącu Tomasza Wybranowskiego i jego zastępcę Juliusza Bolka.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio dla Zagranicy znów z redakcją niemiecką

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Izabela
Niczego nie trzeba było reaktywować . Redakcja niemiecka pracowała! Mój Boże jakich to jeszcze zasług Pis sobie nie przypisze?!
odpowiedź
User
Izabela
Niczego nie trzeba było reaktywować . Redakcja niemiecka pracowała! Mój Boże jakich to jeszcze zasług Pis sobie nie przypisze?!
odpowiedź
User
Redakcja Niemiecka
Pani Izabelo, proszę nie wprowadzać fałszu do naszej pracy. Czyżby Pani była z Redakcji Rosyjskiej od red. Gieny K.
odpowiedź