SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po parodii „Kiedy ranne wstają zorze” audycja religijna zniknęła z Polskiego Radia

Z ramówki Polskiego Radia Dzieciom zniknęła niedzielna audycja religijna „Niebieska szkatułka”, w której ponad dwa tygodnie temu wyemitowano parodię pieśni religijnej „Kiedy ranne wstają zorze”. Osoby odpowiadające za tę wpadkę pozostały w redakcji, Polskie Radio nie podaje, jakie konkretnie konsekwencje służbowe wobec nich wyciągnięto.

Article

„Niebieska szkatułka” była emitowana w niedziele w godz. 9-10. Audycję prowadziły na zmianę Małgorzata Bartas-Witan i Marta Kawalec. W serwisie internetowym Polskiego Radia Dzieciom są archiwalne odcinki cyklu od wiosny 2016 roku.

Ostatni odcinek „Niebieskiej szkatułki” pojawił się 20 lutego, prowadzącą była Małgorzata Bartas-Witan. Po zapowiedzi dziennikarki na temat pieśni religijnej „Kiedy ranne wstają zorze” słuchacze mogli usłyszeć nie samą pieśń, tylko jej parodię opowiadającą o życiu alkoholika narzekającego na kaca i wzrost cen wódki.

Zapis odcinka dopiero wieczorem usunięto z witryny internetowej Polskiego Radia Dzieciom.

Następnego dnia biuro zarządu Polskiego Radia przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl, że „dyrekcja Polskiego Radia Dzieciom bardzo przeprasza Słuchaczy za zaistniałą sytuację, która nie powinna się wydarzyć”.

Nadawca zapowiedział, że „wobec wszystkich osób, które dopuściły do tego zdarzenia, zostaną wyciągnięte daleko idące konsekwencje służbowe przewidziane przepisami prawa”. Te osoby w trybie natychmiastowym zostały odsunięte od pracy antenowej.

Podkreślono, że zarząd Polskiego Radia „stoi na stanowisku bezwzględnego przestrzegania wszelkich norm prawnych i etycznych, a w przypadku stwierdzonych naruszeń zawsze wyciąga stosowne, przewidziane przepisami prawa konsekwencje”.

Zamiast „Niebieskiej szkatułki” audycja Joszko Brody

Polskie Radio nie ujawnia, ile osób i w jaki konkretnie sposób ukarano za wpadkę w „Niebieskiej szkatułce”. - Osobom odpowiedzialnym za tę sytuację, zostały powierzone inne obowiązki redakcyjne. Zostały wobec nich również wyciągnięte konsekwencje służbowe - informuje nas biuro zarządu nadawcy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Natomiast „Niebieska szkatułka” nie wróciła do ramówki nadawcy. Zamiast niej w niedziele w godz. 9-10 pojawił się cykl „Opowieści z lasu Joszka Brody”, wcześniej emitowany w środy po godz. 17.

- Jak słuchać lasu? Jak brzmi leśna muzyka? Czy w lesie można znaleźć instrumenty? Ne te i wiele innych pytań odpowiada Joszko Broda autor audycji „Opowieści z lasu” - czytamy w opisie tej audycji.

Polskie Radio Dzieciom zostało uruchomione z początkiem kwietnia 2015 roku. Rozgłośni można słuchać w serwisie i aplikacji internetowej oraz w systemie radia cyfrowego DAB+.

Dołącz do dyskusji: Po parodii „Kiedy ranne wstają zorze” audycja religijna zniknęła z Polskiego Radia

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PP
Wpadki były ale raz na rok a nie co tydzień. Degrengolada Polskiego Radia. Awantury, zwalniający pracownicy, na ich miejscu jakieś kompletne nieuki. Piosenki o kacu, z przekleństwami, w trakcie wojny repertuar weselny. Nie musi pani prezes zwalniać dyrektora od promocji, sama jest najgorszym promotorem.
odpowiedź
User
Kolorowy
A może napiszecie, że Marcin Warlter został szefem newsroomu w Radiu Kolor?
odpowiedź
User
LoL
i nagle wszyscy się obudzili i 100% społeczeństwa słuchało w niedzielę PRD Niebieskiej szkatułki. Same WM piszą, że 5% ma odbiorniki DAB+. Ktoś to nagłośnił i wyszła afera.
odpowiedź