SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio Dzieciom przeprasza za parodię pieśni religijnej, winne osoby odsunięto od anteny

Dyrekcja Polskiego Radia Dzieciom przeprasza za omyłkowe wyemitowanie w niedzielnej audycji parodii pieśni religijnej „Kiedy ranne wstają zorze”. Odpowiedzialne za to osoby odsunięto od pracy antenowej, nadawca zapowiada „daleko idące konsekwencje służbowe”.

Article

W Polskim Radiu Dzieciom w minioną niedzielę na początku audycji religijnej „Niebieska szkatułka”, emitowanej w godz. 9-10, prowadząca Małgorzata Bartas-Witan zapowiedziała „Kiedy ranne wstają zorze”, podkreślając, że śpiewali ją rano nasi przodkowie.

Jednak na antenie zamiast pieśni religijnej rozległa się je parodia, z prześmiewczym tekstem śpiewanym z perspektywy alkoholika, który narzeka, że „kac dokucza coraz gorzej, a tu jeszcze nam gorzała w ciągu nocy podrożała”, oraz modli się, żeby m.in. „Solidarność za darmo dawała wódkę”.

 

Zaraz po piosence prowadząca dodała, że pieśń „Kiedy ranne wstają zorze” budziła naszych przodków.

Zapis całej audycji do godzin wieczornych był dostępny na portalu Polskiego Radia. - Moje dzieci tego dziś słuchały i cieszę się tylko że robiły to jednym uchem, nie wnikając za bardzo w trudne treści, o które by pytały - skomentował na Twitterze nauczyciel i organista Jan Buczyński.

- Prowadząca musiała chyba tego w ogóle nie słyszeć, no nie wierzę 🙃 Zresztą często w studio tak jest, muzyka leci i wchodzimy jak zegar pokaże. Ale realizator itd... - zauważył.

Polskie Radio Dzieciom przeprasza, będą poważne konsekwencje służbowe

W odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl biuro zarządu Polskiego Radia przekazało, że „dyrekcja Polskiego Radia Dzieciom bardzo przeprasza Słuchaczy za zaistniałą sytuację, która nie powinna się wydarzyć”.

Zapowiedziano, że „wobec wszystkich osób, które dopuściły do tego zdarzenia, zostaną wyciągnięte daleko idące konsekwencje służbowe przewidziane przepisami prawa”. Zaznaczono, że zarząd publicznego nadawcy zdecydował już o natychmiastowym odsunięciu tych osób od pracy antenowej.

Podkreślono, że zarząd Polskiego Radia „stoi na stanowisku bezwzględnego przestrzegania wszelkich norm prawnych i etycznych, a w przypadku stwierdzonych naruszeń zawsze wyciąga stosowne, przewidziane przepisami prawa konsekwencje”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Polskie Radio Dzieciom zostało uruchomione z początkiem kwietnia 2015 roku. Rozgłośni można słuchać w serwisie i aplikacji internetowej oraz w systemie radia cyfrowego DAB+.

Agnieszka Kamińska na czele Polskiego Radia od 2 lat

Od stycznia 2020 roku jedyną osobą w zarządzie Polskiego Radia jest prezes Agnieszka Kamińska. Funkcje menedżerskie w publicznym nadawcy pełni od wiosny 2018 roku, została wtedy wicedyrektorem Polskiego Radia 24, zastępując Michała Mońko.

W styczniu 2019 roku Kamińska została szefową Jedynki, a w grudniu 2019 roku Rada Mediów Narodowych powołała ją do zarządu na stanowisko wiceprezes.

Kadencja Agnieszki Kamińskiej jako prezes Polskiego Radia właśnie wygasa, we wtorek Rada Mediów Narodowych ma głosować o jej powołaniu na kolejny okres.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio Dzieciom przeprasza za parodię pieśni religijnej, winne osoby odsunięto od anteny

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
art
W sobotę na polsatowskiej gali boksu odegrano hymn niemiecki z czasów III Rzeszy ze słowami "Deutschland, Deutschland uber alles". Kiedy niemiecki zawodnik zaczął protestować, komentator Polsatu zaczął sugerować, że to pewnie imigrant, bo nie potrafi uszanować hymnu.
odpowiedź
User
Lech
W radiu zdarzają się wpadki, nawet większe. Niestety Kamińska i jej decyzje personalne podnoszą prawdopodobieństwo takich sytuacji. Zatrudnia niedoświadczonych, niewykształconych, amatorów, no to teraz ponosi konsekwencje. Nie ma co dorabiać filozofii. Niekompetentny zarządzający równa się kiepska jakość usług.
odpowiedź
User
Rączki umyte
Wpadka za wpadką. Jednoosobowy, nieudolny zarząd Polskiego Radia. Jutro pani Kamińska będzie snuła fantazje jak to dobrze zarządza. Otóż nie. Dwa lata złego zarządzania to za długo. Wszyscy ponoszą konsekwencje jej niekompetencji, tylko nie ona.
odpowiedź