SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio Dzieciom z audycją „Źródełko” o kulturze ludowej

W niedzielę, 7 kwietnia br. startuje nowy cykl audycji dla najmłodszych „Źródełko”. W Polskim Radiu Dzieciom najmłodsi słuchacze będą mogli posłuchać o kulturze i muzyce ludowej. Program przygotowało Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

Article

„Źródełko" ma być półgodzinną, cotygodniową audycją, przybliżająca kulturę polskiej wsi, ale też ludowych tradycji z całego świata. Najmłodsi słuchacze mają dowiedzieć się o dzieciństwie na wsi, brzmieniu instrumentów wykorzystywanych w polskiej muzyce ludowej, dawnych wyliczankach, pieśniach i wiejskich zabawach.

- Z okazji podwójnych urodzin Polskiego Radia Dzieciom i redakcji Radiowego Centrum Kultury Ludowej reaktywujemy w nowej formie, audycję „Źródełko". Wspólnie poznamy polskie instrumenty ludowe, dowiemy się, jak bawiły się dzieci na wsi, otworzymy kolorowanki z tradycyjnymi strojami, sprawdzimy czym jest nudelkula, bymbym i lochmaszyna, spróbujemy ożywić dawne, zapomniane ludowe zabawki - koniki, lalki, wiatraczki i ptaszki - wymienia Hanna Szczęśniak z Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

W audycji pojawi się polska muzyka inspirowana tradycją i muzyka ludowa – również wykonywana przez dzieci.

- Chcemy zainteresować słuchacza źródłami współczesnej kultury, zachęcić do poznawania naszych korzeni, skłonić do własnych poszukiwań, do kontaktu z dziadkami i wysłuchania ich opowieści, tak cennych i szybko przemijających. Może to być początek tworzenia się w małym odbiorcy ważnej i budującej świadomości rodzinnej i regionalnej - tłumaczy Daria Druzgała, zastępca redaktora naczelnego Polskiego Radia Dzieciom.

„Źródełko" będzie nadawane w każdą niedzielę o godz. 11.00, począwszy od 7 kwietnia br. Program poprowadzi Hanna Szczęśniak.

Polskiego Radia Dzieciom można słuchać na cyfrowych odbiornikach w systemie DAB+, na  urządzeniach mobilnych poprzez aplikację oraz na stronie: polskieradio.pl/18,Dzieci.

W ub.r. wpływy Polskiego Radia z abonamentu rtv wzrosły o 20,3 proc. do 186,3 mln zł, a z reklam i sponsoringu - o 12,1 proc. do 67,77 mln zł. Dodatkowo publiczny nadawca dostał 46,5 mln zł rekompensaty abonamentowej z budżetu państwa. Szacunkowo osiągnął 18,5 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio Dzieciom z audycją „Źródełko” o kulturze ludowej

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anonim
Fajna inicjatywa, audycje w radiu widmo, o którego istnieniu nie wie 99% Polaków, głównie dlatego że nie ma jak go normalnie słuchać(DAB i internet można pominąć, pierwsze nie dość że to nieporozumienie to jeszcze prawie nikt nie wie że istnieje, drugie dlatego że mało kto zada sobie trud włączania komputera czy oderwania się od facebooka na komórce tylko po to by szukać dziecku radia...)
odpowiedź
User
Gość X
Był już kiedyś taki program w niedzielę o 19:30 z kołysanką na koniec. Program prowadziło kilka osób w tym Anna Szewczuk, choć nie pamiętam.
odpowiedź
User
mon
Skoro jest znikoma słuchalność Polskiego Radia przez osoby w wieku 15-40 lat. To niby jak mają tego słuchać dzieci? 25 lat temu te audycje były do słuchania. Obecnie propaganda kościelno-rządowa oraz wciskanie rzekomych samych sukcesów PiSu czyni niemożliwym słuchanie tej stacji. Omijam szerokim łukiem.
odpowiedź