SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio w specjalnej kampanii dziękuje słuchaczom za opłacanie abonamentu

Do końca czerwca potrwa kampania, w której Polskie Radio dziękuje słuchaczom za opłacanie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Akcja obejmie portale internetowe i ogólnopolskie stacje telewizyjne.

fot. polskie radioArticle

Motywem przewodnim kampanii jest slogan "Dziękujemy za abonament w 2020 roku".

- Kampania ma na celu pokazanie, że dzięki Słuchaczom i abonamentowi, Polskie Radio może skutecznie realizować misję nadawcy publicznego i sprostać oczekiwaniom różnych grup Słuchaczy. W 2020 roku dziennikarze Polskiego Radia przygotowali blisko 490 reportaży, ponad 220 słuchowisk, zrealizowaliśmy 170 koncertów na żywo - informuje portal Wirtualnemedia.pl Monika Kuś, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia.

Dzięki abonamentowi w DAB+ nadaje m.in. Polskie Radio Kierowców

Za kampanię odpowiada Agencja Promocji Polskiego Radia. - To właśnie Polskie Radio jako pierwsze po wybuchu pandemii - by wspomóc polskich artystów - grało więcej polskiej muzyki. Obniżyliśmy też ceny płyt polskich twórców wydanych nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Dzięki abonamentowi uruchomiliśmy nową antenę - Polskie Radio Kierowców - całodobową stację poświęconą informacjom z dróg, motoryzacji i promocji bezpiecznej jazdy. Polskie Radio Kierowców nadaje w internecie i w systemie DAB+ - tłumaczy powody kampanii Kuś.

Zobacz także: Kolejne nadajniki DAB+ Polskiego Radia

Abonament radiowo-telewizyjny w 2022 roku bez zmian

Niedawno Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w 2022 roku, pozostawiając je na dotychczasowym poziomie. Miesięczna opłata za używanie telewizora wyniesie 24,50 zł. W przypadku korzystania z samego odbiornika radiowego mamy płacić dalej 7,50 zł.

Wyniki Polskiego Radia za 2020 rok

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu rtv i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł. Według sprawozdania abonamentowego Polskie Radio uzyskało w ub.r. 278,48 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej. To o 27 proc. więcej niż w 2019 roku i zarazem rekordowo dużo w historii spółki.

Przychody Agencji Reklamy, odpowiadającej za sprzedaż oferty reklamo-sponsoringowej Polskiego Radia, poszły w dół o 33,1 proc. - z 62,72 do 41,98 mln zł. Nadawca tłumaczy ten spadek konsekwencjami epidemii. Udział Agencji Reklamy w przychodach Polskiego Radia zmalał z 19,8 do 12,1 proc. W ub.r. duży spadek słuchalności zanotowała Trójka, z którą po zamieszaniu wokół Listy Przebojów i odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora pożegnała się większość wieloletnich dziennikarzy. W pierwszym kwartale br. stacja miała 2,1 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 5,3 proc. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio w specjalnej kampanii dziękuje słuchaczom za opłacanie abonamentu

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
Wzruszyłem się. Pieniądze z abonamentu idą na kampanię reklamową dotyczącą abonamentu. Nie mam tylko pewności, czy dzięki temu wzrosną wpływy z abonamentu
odpowiedź
User
zwiadowca
Nie ma za co ;-)
Nie płacę :-D
odpowiedź
User
Agnieszka K.
Dlaczego płacić abonament skoro Polskie Radio nie wypełnia misji publicznej, Zarząd działa na szkodę spółki i celowo doprowadza do spadku słuchalności?
odpowiedź