SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio też dało pracownikom więcej pieniędzy na Święta. Tyle samo co TVP

Wszyscy pracownicy etatowi Polskiego Radia dostali po 1,2 tys. zł świadczenia na Boże Narodzenie. Identyczny dodatek przyznał pracownikom prezes Telewizji Polskiej.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o przyznaniu świadczenia bożonarodzeniowego poinformowała pracowników spółki w komunikacie wewnętrznym w środę. Jak potwierdził nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, dodatek wyniósł 1,2 tys. zł brutto.

- Świadczenie świąteczne zostało już wypłacone. Otrzymali je - w takiej samej wysokości - wszyscy etatowi pracownicy Spółki - przekazała nam Monika Kuś, rzeczniczka prasowa nadawcy.

Według naszych rozmówców z Polskiego Radia, we wcześniejszych latach zdarzały się i wyższe, i niższe dodatki na Boże Narodzenie. Zależało to przede wszystkim od sytuacji finansowej spółki. Zdarzało się, że pracownicy dostawali też bony na prezenty bożonarodzeniowe.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak podaliśmy tydzień temu, dodatkowe pieniądze na Boże Narodzenie przyznała swoim pracownikom także Telewizja Polska. Działające w spółce związki zawodowe chciały po 2 tys. zł brutto dla pracownika, władze nadawcy zdecydowały, że będzie to 1,2 tys. zł. Przyznano go wszystkim osobom zatrudnionym w spółce minimum od początku czerwca br., z wyjątkiem tych, które 1 grudnia były na urlopach wychowawczych, na urlopach bezpłatnych dłuższych niż 30 dni, w trakcie pobierania świadczenia rehabilitacyjnego lub w trakcie wypowiedzenia po rozwiązaniu umowy o pracę.

W Polskim Radiu 1,3 tys. pracowników

Na koniec ub.r. Polskie Radio zatrudniało 1 289 pracowników etatowych, o 31 mniej niż przed rokiem. Średnia pensja brutto wzrosła o 5,7 proc. do 9,4 tys. zł, menedżerowie wyższego szczebla zarabiali prawie dwa razy więcej.

W ub.r. Polskie Radio zanotowało najwyższą stratę netto od wielu lat - 55,1 mln zł. Nadawca spodziewał się jeszcze gorszego wyniku - w połowie ub.r. prognozował 63,6 mln zł. Strata pogłębiła się ponad dwukrotnie, z 19,74 mln zł w 2021 r. To zdecydowanie najgorsze wyniki nadawcy od dużych zmian w mediach publicznych po przejęciu władzy w 2015 r. przez Zjednoczoną Prawicę. Przychody nadawcy ze sprzedaży czasu reklamowego zmalały w ub.r. o ponad 47 proc., do 19,2 mln zł. Władze spółki przyznały, że trudniej sprzedawać reklamy przy spadkach wskaźników stacji, a przez ograniczone możliwości rozliczania z domami mediowymi Polskie Radio jest mniej atrakcyjnym partnerem handlowym.

Czytaj też: Nawet 1,7 mld zł dla mediów publicznych od rządu Donalda Tuska. Jest jeden warunek

W planie finansowym na przyszły rok spółka założyła wzrost kosztów pracowniczych o 14,4 proc., uzasadniając, że wynika to ze „zmian w zakresie minimalnego wynagrodzenia, jak również zmiany wynikającej z presji płacowej pracowników i związków zawodowych”.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio też dało pracownikom więcej pieniędzy na Święta. Tyle samo co TVP

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K56
Ze swojego im nie dała a nachapała się przez 3 lata, biorąc pod uwagę zerowe kompetencje i stan Polskiego Radia... można być tumanem zarządzania i zarabiać kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Partia wylansuje jak za ciężkiej komuny.
9 1
odpowiedź
User
ich
Nalerzy im się karzda złotuweczka, bo są uczciwi, nie biorą pensji za to samo w różnych działach
6 2
odpowiedź
User
Agnieszka
brutto...
4 1
odpowiedź