SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Finał charytatywnej akcji Polskiego Radia „Choinki Jedynki”, zebrano ok. 206 tys. złotych

W charytatywnej akcji, organizowanej przez Polskie Radio „Choinki Jedynki” licytowano prace dzieci, wybrane przez członków jury konkursu oraz prace podopiecznych fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji „Pomóż Mi Żyć”. W sumie podczas całej akcji udało się zebrać ok. 206 tys. złotych.

Fot. Piotr Piorun/Polskie Radio Article

Program 1 Polskiego Radia już po raz siedemnasty zorganizował Akcję Charytatywną „Choinki Jedynki”. Pieniądze z licytacji trafią do Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i wybranej, drugiej organizacji pożytku publicznego. W tym roku jest to Fundacja „Pomóż Mi Żyć” z Gdańska.

8 grudnia, podczas ostatniego dnia licytacji pracę 13-letniej Magdaleny wylicytowano za 66 tys. złotych. Wcześniej, podczas pięciu dni licytacji, która odbywała się na antenie radiowej Jedynki oraz na stronie specjalnego serwisu, licytowane były prace dorosłych: wybitnych postaci świata kultury, sportu, rozrywki i nauki. Podczas akcji najwyższą cenę osiągnęła praca małżonki prezydenta, Agaty Kornhauser-Dudy, która objęła honorowy patronat nad zbiórką. Za jedną z dwóch prac jej autorstwa zaoferowano kwotę 14 tys. złotych.

Swoje prace malowali również dorośli – ludzie mediów i kultury, którzy stworzyli obrazki o tematyce „Tajemnice Bożego Narodzenia”. W akcji wzięła udział m.in. Krystyna Prońko, Emilia Krakowska, Piotr Bajtlik z córkami, Karolina Bacia, Michał Zdunik, Małgorzata Kozłowska, prof. Andrzej Udalski, Magdalena Wróbel, Katarzyna Ucherska, Anna Żaczek-Biderman z Sound’n’Grace, Andrzej Rogoyski z córką, Filip Lato, Jula, Igor Herbut – lider zespołu LemON, Dorota Landowska i Mariusz Bonaszewski, Dariusz Michalski, Jerzy Grunwald, Sławomir Łosowski, Andrzej Warych z wnuczką, Sławomir Wierzcholski, Wojciech Adamczyk, Jerzy Kalina, Marek Siudym, Marcin Brykczyński, Marcin Gienieczko, Joanna Rawik i Andrzej Nowak.

Po sześć obrazków wykonanych przez swoich podopiecznych na licytację przekazały również fundacje. Wszystkie prace można było zdobyć podczas licytacji organizowanych od 3 do 8 grudnia na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycji „Cztery Pory Roku” (godz. 9.00-12.00).

29 grudnia uroczysta gala

W sobotę 29 grudnia o godz. 16.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się uroczysta gala wieńcząca tegoroczną odsłonę „Choinek Jedynki”. Całość transmitowana będzie na antenie radiowej Jedynki.

W tegorocznym jury konkursu znaleźli się: Aneta Kosin (plakacistka, kreatorka wizerunku), prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) i Marek Jaromski (artysta grafik).

Udział Jedynki pod względem słuchania w okresie od sierpnia do października 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 6,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Finał charytatywnej akcji Polskiego Radia „Choinki Jedynki”, zebrano ok. 206 tys. złotych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl