SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio rozszerzy formułę koncertu Lato z radiem Festiwal. Wróci trasa reporterska „Lata z radiem”

W czerwcu br. na antenie radiowej Jedynki wystartuje letnie pasmo „Lato z radiem”. Polskie Radio nadal pracuje nad formułą, ale już wiadomo, że powróci trasa reporterska oraz koncert Lato z radiem Festiwal z Piotrem Metzem jako dyrektorem artystycznym. Na razie nie podjęto decyzji o przywróceniu trasy koncertowej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Rok temu Polskie Radio odświeżyło formułę „Lata z radiem”, zamieniając obejmującą kilkanaście miast trasę koncertową na trasę reporterską, w trakcie której to dziennikarze Jedynki odwiedzili 63 miejscowości. Wyjazdy odbywały się od poniedziałku do soboty. Reporterzy „Lata z Radiem” pojawiali się w terenie z wozem satelitarnym, lokując tam swoje studio plenerowe z radiowymi atrakcjami. Głównymi prowadzącymi pasma byli Monika Tarka i Robert Kilen.

Ubiegłoroczną nowością był także jeden wielki koncert z udziałem wielu artystów - Lato z radiem Festiwal, zorganizowany na Skwerze Kościuszki w Gdyni jako zwieńczenie „Lata z radiem”. Impreza odbyła się 26 sierpnia i miała charakter otwarty. Kierownictwo artystyczne festiwalu objął Piotr Metz.

Zaproszeni artyści losowali kolejność występów przed publicznością. Na scenie „Polski Top Wszechczasów” grali: Smolik i Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Krzysztof Zalewski i Organek. Natomiast na scenie „Idzie nowe” - Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, Xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska. Widowisko transmitowały wszystkie anteny Polskiego Radia i portal Polskieradio.pl. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem - w zeszłorocznej edycji uczestniczyło ponad 100 tys. osób.

Zmiany w „Lecie z radiem” wprowadzała dyrekcja Programu I, a zatwierdzał poprzedni prezes Polskiego Radia Jacek Sobala. Dwa dni po Festiwalu Sobala został odwołany ze stanowiska przez Radę Mediów Narodowych. Obecnie prezesem spółki jest Andrzej Rogoyski.

We wrześniu ub.r. rada programowa skrytykowała formułę audycji, wskazując m.in. emitowanie rozmów i materiałów nagranych wcześniej, brak popularnego konkursu dla słuchaczy opartego na skojarzeniach, a także obecność w „Lecie z radiem” felietonów przedstawianych przez publicystów Rafała Ziemkiewicza, Krzysztofa Feusette, Piotra Lisiewicza i Piotra Goćka.

Lato z radiem Festiwal 2019 z rozszerzoną formułą muzyczną

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Polskie Radio zorganizuje w tym roku koncert kończący „Lato z radiem”, prawdopodobnie ponownie w Gdyni. Dyrektorem artystycznym Lato z radiem Festiwalu 2019 pozostaje Piotr Metz.

Z naszych ustaleń wynika, że Polskie Radio rozważa organizację dodatkowego dnia festiwalowego. Jeśli ten scenariusz zostanie zatwierdzony to w tym roku Lato z radiem Festiwal będzie grać dwa dni. Ponadto formuła muzyczna Festiwalu będzie rozszerzona, a na scenie wystąpią nowi artyści. Rozmowy z wykonawcami już trwają.

Na pewno do letniego pasma powróci trasa reporterska z dziennikarzami radiowej Jedynki, którzy odwiedzą miasta i miasteczka w całej Polsce, relacjonując na antenie swój pobyt w terenie. Natomiast - jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl - nadal nie jest pewne, czy oprócz koncertu w sierpniu Polskie Radio zorganizuje w ramach „Lata z radiem” trasę koncertową z artystami (ostatnio dwa lata temu obejmowała kilkanaście miasteczek).

Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że nadawca publiczny rozważa powrót do mniejszych koncertów, ale - o ile zapadnie taka decyzja - może być ich o wiele mniej niż poprzednio.

Według badania Radio Track, w IV kwartale 2018 roku Jedynka miała 5,9 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 6,9 proc. rok wcześniej. Tym samym zanotowała najniższy wynik słuchalności w historii nadawania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio rozszerzy formułę koncertu Lato z radiem Festiwal. Wróci trasa reporterska „Lata z radiem”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Zwolnili Sobalę za Lato z Radiem w nowej formule... po czym kontynuują to, co zrobił. Brawo za konsekwencję. Cały PiS.
29 10
odpowiedź
User
wrrr
Lato z Radiem tylko takie jak przed zmianami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21 12
odpowiedź
User
seba
a gdzie w TVP jako uzupełnienie mediów publicznych?
6 7
odpowiedź
User
Krasawica
A kiedy Polskie radio wróci do używania języka polskiego i porzuci język angielski?
Po polsku mówi się i pisze tak: festiwal ,,Lata z radiem".
I nie pisze się dużą literą rzeczowników pospolitych typu ,,festiwal" - nawet jeśli jest się umysłową kolonią angielską.
To jak?
21 6
odpowiedź
User
Kmin
Czyli nie wycignęli żadnych! Żadnych wniosków po spadkach. Wypięli się na grupę docelową kompletnie. Metz właśnie szybuje gdzieś między Ziemią a Marsem licząc zarobione monety na wszystkim. Piotr Metz powinien na zawsze oddalić się od Programu Pierwszego Polskiego Radia i omijać szerokim łukiem Malczewskiego. Nie rozumie tego programu.
18 11
odpowiedź