SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio nadaje cyfrowo w sześciu kolejnych miastach

Od kwietnia Polskie Radio rozpoczęło cyfrowane nadawanie w systemie DAB+ w kolejnych sześciu miastach: w Białymstoku, Koszalinie, Lublinie, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.

Article

W systemie DAB+ na terenie tych miast oraz ich okolic dostępne są wszystkie ogólnopolskie programy Polskiego Radia (Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka i Polskie Radio dla Zagranicy) oraz - osiągalne tylko w ofercie cyfrowej - informacyjne Polskie Radio 24, Polskie Radio Rytm o profilu muzyczno-informacyjnym oraz Polskie Radio Dzieciom, które wystartowało 1 kwietnia (dowiedz się więcej). Ponadto cyfrowo nadają tam również rozgłośnie regionalne Polskiego Radia.

Przypomnijmy, że od stycznia cyfrowe radio w systemie DAB+ rozpoczęło nadawanie w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Poznaniu. Operatorem nadajników w tych miastach jest Emitel (więcej na ten temat).

Uruchomienie kolejnych nadajników - w Giżycku, Kaliszu, Płocku i Siedlcach - zostało zaplanowane na lipiec 2016 roku. Rok później Polskie Radio rozpocznie ostatnią fazę projektu dotarcia z technologią DAB+ do wszystkich Polaków, a pełne pokrycie kraju ma nastąpić w 2020 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio nadaje cyfrowo w sześciu kolejnych miastach

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwator
Białystok na 5B bez Radia Białystok, jakieś problemy
8 8
odpowiedź
User
Polak
A kiedy w końcu ruszy DAB+ dla Bydgoszczy?!
10 8
odpowiedź
User
Obserwator
Rok zaraz jak DAB PLUS jest w Białymstoku,
sprawdzał ktoś jak to wygląda?,
ile set - może tysiące osób posiada odbiorniki?
kto wie? , że od roku można już słuchać w cyfr.
czemu media zaraz narodowe nie informują nt DAB+
dlaczego odbiór w budynkach jest utrudniony?
ile zapłaci Radio Białystok za nienadawanie w cyfrze?
8 8
odpowiedź