SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio przez dwa lata wyda 1,5 mln zł na zajęcia sportowe pracowników

Polskie Radio w ramach postępowania publicznego wybrało firmę Benefit Systems do obsługi oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych dla jego pracowników. Nadawca przez dwa lata zamierza na to przeznaczyć 1,46 mln zł brutto.

Article

Zlecenie, które będzie obsługiwał Benefit Systems, obejmuje obsługę oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych dla pracowników Polskiego Radia w całym kraju. W opisie postępowania publicznego podkreślono, że zajęcia muszą być dostępne w Warszawie i Toruniu (niedaleko tego drugiego miasta jest Radiowe Centrum Nadawcze Polskiego Radia) przez siedem dni tygodnia.

Zaznaczono, że pracownicy będą korzystali z zajęć w ramach miesięcznego abonamentu na podstawie imiennych kart. Zajęcia będą też dostępne dla osób towarzyszących. Dodatkowe opłaty mogą wynosić maksymalnie 25 zł miesięcznie.

Polskie Radio szacuje, że z zajęć będzie korzystać od 250 do 500 jego pracowników i do 100 osób towarzyszących.

Jako jedyna ofertę w postępowaniu złożyła firma Benefit Systems, operator kart MultiSport Plus współpracujący z 4,6 tys. obiektów sportowo-rekreacyjnych. Spółka zaproponowała cenę 80 zł brutto za abonament dla pracownika Polskiego Radia i 154 zł brutto dla osoby towarzyszącej.

Polskie Radio zdecydowało się skorzystać z tej oferty. Zapowiedziało, że przez dwa lata na zajęcia w ramach współpracy z Benefit Systems zamierza przeznaczyć 1,46 mln zł brutto.

W ub.r. Polskie Radio zanotowało spadek przychodów o 6,07 proc. do 336,53 mln zł. Nadawca miał 219,32 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej (5,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a jego Agencja Reklamy osiągnęła 62,72 mln zł wpływów (po spadku o 7,4 proc.).

Na koniec 2018 roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem. Dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł (wszystkie kwoty brutto). Członkowie zarządu mieli podpisane kontrakty menedżerskie.

W karcie powinności złożonej do KRRiT Polskie Radio podało, że w ub.r. miało 10,44 mln zł straty netto, a w br. zanotuje 78,3 tys. zł zysku netto. Firma prognozuje, że jej budżet zwiększy się z 360,21 mln zł w br. do 402,15 mln zł w 2024 roku, głównie dzięki wzrostowi środków z rekompensaty abonamentowej ze 119,2 do 152 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio przez dwa lata wyda 1,5 mln zł na zajęcia sportowe pracowników

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pracownicy Polskiego Radia
Działania na rzecz Pracowników władz Polskiego Radia cieszą nas. Dziękujemy. W czasie pandemii też czujemy się bezpiecznie. Naprawdę dużo dobrego zrobiono. Proszę tylko dostrzegać i dbać o profesjonalistów a będzie normalnie.
odpowiedź
User
Radiowiec
1, 5 mln na przysiady. Nie jedna stacja nie ma takiego budżetu na cały rok działalności. Może warto podnieść abonament, bo pracownikom przydałyby się zajęcie z origami?
odpowiedź
User
WF
Gimnastyka buzi i języka.
odpowiedź
User
Uber
Wielu pracowników potrafi zrobić piękny szpagat, np. Zozuń i Metz, a wielu ma zniszczone kręgosłupy... moralne. Zajęcia są więc niezbędne.
odpowiedź
User
KATARASIŃSKA
POSŁUCHAJ YOU TUBE KRZCIUK 61 Z DNIA 2 CZERWCA 2020 R
DO TELEWIZJI I PRZEKAŻ WSZYSTKIM W POLSCE----DZIENNIKARZOM
POLSKIM JAK ZNASZ....TEJ PRAWDY SIĘ NIE LĘKAM...
odpowiedź