SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio pyta związki zawodowe o prawa pracownicze. "Szeroka kontrola spółki"

Wydział kadr Polskiego Radia zapytał związki zawodowe o prawa pracownicze 56 osób zatrudnionych w spółce. - Trwają przygotowania do szerokiej kontroli spółki w zakresie merytorycznym, organizacyjnym, kadrowym oraz efektywności finansowej. Poprzedzają je m.in. zapytania o zasoby kadrowe - tłumaczy zarząd Polskiego Radia.

fot. polskie radio Article

Tydzień temu Związek Zawodowy Dziennikarzy i Pracowników Programów Trzeciego i Drugiego Polskiego Radia otrzymał pismo z działu kadr z zapytaniem o prawa pracownicze 56 osób zatrudnionych w redakcjach publicystyki i aktualności. Związkowcy mieli odpowiedzieć do soboty. Pracownicy oceniają, że może to być zapowiedź zwolnień lub przesunięć do innych anten i na inne stanowiska.

Zarząd Polskiego Radia wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl, że zapytanie skierowane przez wydział kadr do związków zawodowych o prawa pracownicze Jedynki i Trójki wynika z przepisów Kodeksu pracy oraz zwyczajów panujących w spółce. Konsultacje zarządu Polskiego Radia ze związkowcami w sprawie podejmowanych działań już się zakończyły.

- W związku ze zmianami w obsadzie zarządu Polskiego Radia S.A., trwają prace przygotowawcze zmierzające do szerokiej kontroli spółki w zakresie merytorycznym, organizacyjnym, kadrowym oraz efektywności finansowej. Przygotowania te są poprzedzone m.in. zapytaniami dotyczącymi zasobów kadrowych we wszystkich jednostkach naszej spółki i są kontynuacją rutynowych działań Polskiego Radia - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl zarząd Polskiego Radia.

Z przedstawicielami związku zawodowego nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Przypomnijmy, że od stycznia nową prezes Polskiego Radia została Barbara Stanisławczyk, szefem radiowej Jedynki Rafał Porzeziński a Programu III Paulina Stolarek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio pyta związki zawodowe o prawa pracownicze. "Szeroka kontrola spółki"

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trzymajcie się
Havel pracował w kotłowni. To na pewno było przyjemniejsze miejsce niż PiS-owskie media.
To tak na pociechę...
23 16
odpowiedź
User
dobra, zmiana
kto odszedł sam, to odszedł i zachował twarz, reszta będzie się przymilać, a i tak wszyscy zostaną wywaleni.
25 13
odpowiedź
User
poinformowany
... I to jak wywaleni - po chamsku i bez klasy. Zarząd usuwa najlepszych specjalistów z wieloletnim stażem, zastępując ich swoimi. Publiczne media. Kto za to zapłaci?
25 13
odpowiedź
User
Krasawica
Wreszcie jakieś porządki, pozwalające - być może... - znośnie zarządzać. Nie może być tak w ż.a.d.n.e.j organizacji, że rządzą związki zawodowe. W polskim radiu, z przeproszeniem, sjusju nie można zrobić bez zgody siedemnastu tysięcy czterystu dwudziestu ośmiu związków zawodowych. Może się to zmieni ? Oby.

PS. Jakoś nie łkano w komentarzach WMediów, gdy z mediów państwowych wylatywali niezwiązani z SLD czy niezwiązani z PO czy niezwiązani z PSL. Niezwiązane z SLD, PO czy PSL też wylatywały z mediów państwowych - i też mało kto z komentatorów w WMediach łkał z żalu. Ot, ciekawostka.
18 28
odpowiedź
User
wad
Czy zostaną sprawdzone karty mikrofonowe? Podobno nie wszyscy je mają.
16 10
odpowiedź