SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio pyta związki zawodowe o prawa pracownicze. "Szeroka kontrola spółki"

Wydział kadr Polskiego Radia zapytał związki zawodowe o prawa pracownicze 56 osób zatrudnionych w spółce. - Trwają przygotowania do szerokiej kontroli spółki w zakresie merytorycznym, organizacyjnym, kadrowym oraz efektywności finansowej. Poprzedzają je m.in. zapytania o zasoby kadrowe - tłumaczy zarząd Polskiego Radia.

fot. polskie radioArticle

Tydzień temu Związek Zawodowy Dziennikarzy i Pracowników Programów Trzeciego i Drugiego Polskiego Radia otrzymał pismo z działu kadr z zapytaniem o prawa pracownicze 56 osób zatrudnionych w redakcjach publicystyki i aktualności. Związkowcy mieli odpowiedzieć do soboty. Pracownicy oceniają, że może to być zapowiedź zwolnień lub przesunięć do innych anten i na inne stanowiska.

Zarząd Polskiego Radia wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl, że zapytanie skierowane przez wydział kadr do związków zawodowych o prawa pracownicze Jedynki i Trójki wynika z przepisów Kodeksu pracy oraz zwyczajów panujących w spółce. Konsultacje zarządu Polskiego Radia ze związkowcami w sprawie podejmowanych działań już się zakończyły.

- W związku ze zmianami w obsadzie zarządu Polskiego Radia S.A., trwają prace przygotowawcze zmierzające do szerokiej kontroli spółki w zakresie merytorycznym, organizacyjnym, kadrowym oraz efektywności finansowej. Przygotowania te są poprzedzone m.in. zapytaniami dotyczącymi zasobów kadrowych we wszystkich jednostkach naszej spółki i są kontynuacją rutynowych działań Polskiego Radia - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl zarząd Polskiego Radia.

Z przedstawicielami związku zawodowego nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Przypomnijmy, że od stycznia nową prezes Polskiego Radia została Barbara Stanisławczyk, szefem radiowej Jedynki Rafał Porzeziński a Programu III Paulina Stolarek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio pyta związki zawodowe o prawa pracownicze. "Szeroka kontrola spółki"

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trzymajcie się
Havel pracował w kotłowni. To na pewno było przyjemniejsze miejsce niż PiS-owskie media.
To tak na pociechę...
odpowiedź
User
dobra, zmiana
kto odszedł sam, to odszedł i zachował twarz, reszta będzie się przymilać, a i tak wszyscy zostaną wywaleni.
odpowiedź
User
poinformowany
... I to jak wywaleni - po chamsku i bez klasy. Zarząd usuwa najlepszych specjalistów z wieloletnim stażem, zastępując ich swoimi. Publiczne media. Kto za to zapłaci?
odpowiedź