SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sylwester i Nowy Rok w Polskim Radiu: muzyka rozrywkowa i taneczna, podsumowania roku, koncerty

Sylwester i Nowy Rok w Polskim Radiu - to dużo rozrywkowej i tanecznej muzyki, zarówno tej współczesnej, jak i królującej na parkietach od dekad. Słuchacze mogą spodziewać się także podsumowań wydarzeń mijającego roku, koncertów gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, ale także muzyki poważnej.

Sylwestrowy wieczór w Programie 1 Polskiego Radia wystartuje o godz. 16 wraz z audycją "Sylwestrowa Lista Przebojów". Następnie "Sylwester z Jedynką", którą poprowadzi Anna Will. Po niej na sylwestrową zabawę zaprosi Iza Żukowska. Nad ranem w wersji chill słuchaczy będzie bawić Damian Sikorski.

1 stycznia niemal przez cały dzień będzie można usłyszeć doskonale znane i lubiane piosenki w ramach audycji "Moja Noworoczna Lista Przebojów". Ponadto muzyczne podsumowania mijającego roku – koncerty, wydarzenia, hity 2022 r.

Dwójka i Trójka w sylwestra i Nowy Rok

W sobotę, 31 grudnia, Program 2 Polskiego Radia zaprasza o godz. 12 na audycję "Mazurek słucha" - gościem będzie Piotr Metz. W audycji "Duża czarna" Przemysław Psikuta porozmawia z Marcinem Zglińskim i zaprosi na obchody 100. rocznicy urodzin Haliny Czerny-Stefańskiej. W "Wieczorze ze słuchowiskiem" – "Przygoda w noc sylwestrową" Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna w adaptacji Bogumiły Prządki i reżyserii Wojciecha Markiewicza.

Wieczorem na antenach Dwójki będzie można także posłuchać retransmisji koncertu Bernstein meets Beethoven w wykonaniu Orkiestry Kameralnej w Zurychu, a Roch Siciński i Andrzej Zieliński zaproszą na "Noc Sylwestrową". W programie m.in. II część koncertu Jana Emila Młynarskiego. W nowy rok będzie można posłuchać transmisji Koncertu Noworocznego 2023 z Wiednia – prowadzący Marcin Majchrowski. Po południu Mariusz Gradowski zaprosi na specjalną audycję "Muzyka w kadrze na Nowy Rok", w której powróci do ważnych (dla słuchaczy i autora) utworów i ścieżek filmowych z 2022 r. Tego samego dnia Dwójka zaprasza na "Wieczór ze słuchowiskiem" – Aleksander Fredro "Przypadki miłosne według hrabiego Fredry, czyli Opowieści naszej prababuni" w adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza.

Przygotowania do sylwestrowej nocy w Programie 3 Polskiego Radia rozpoczną się już o godz. 15. Na specjalne wydanie audycji "Sylwestrowa Rozbiegówka" zaprosi Grzegorz Hoffmann - w programie przeboje z różnych dekad i w różnych stylach. Następnie Radosław Okrasko i "Sylwestrowy Before" – z muzyką taneczną. Michał Żołądkowski i Tomasz Miara w "Departamencie Rytmu" zaprezentują utwory idealnie nadające się na sylwestrowy wieczór. Od godz. 1 "W rytmie na trzy", za mikrofonem usiądzie Michał Grabkowski.

Na "Potrójne pasmo przenoszenia" w Nowym Roku zaprosi Michał Margański i pozostanie ze słuchaczami do godz. 6. W niedzielę, 1 stycznia od godz. 10 "Nowy Rock w Trójce". Prowadzący: Justyna Grabarz i Piotr Baron, następnie Witold Lazar, a na zakończenie Michał Żołądkowski zagrają muzykę królującą od dekad w radiowym eterze. O godz. 19 retransmisja koncertu OS3 - brytyjskiej grupy acid – jazzowej z 2001 r. Wieczorem Tomasz Miara zaprosi słuchaczy na podsumowanie Listy Przebojów Trójki oraz muzyczne podsumowanie roku. Leszek Adamczyk z kolei opowie o tym, jakie płyty mają szansę nas zachwycić w nowym roku.

W Czwórce sety DJ-ów

Noc sylwestrowa w Czwórce będzie, jak zapowiada Polskie Radio, "również pełna dobrej zabawy i muzycznej elektroniki". O godz. 18 sylwestrowe wydanie audycji "Czwarta Fala". Marcin Matuszewski przygotuje dla słuchaczy muzyczno–taneczną rozgrzewkę przed imprezą sylwestrową. Będzie to specjalny mix 46 utworów na sylwestra 2022 dla Czwórki. Od godz. 21 audycja "Sylwester z Czwórką", na którą zaproszą Mateusz Kulik i Kamil Jasieński. W programie poszukiwania przepisu na idealną imprezę, wirtualna wizyta w klubie techno oraz najlepsze sety z Czwartej Sceny Czwórki.

Wyemitowane zostaną także sety DJ-ów i dziennikarzy muzycznych Czwórki: DJ-a Berta oraz DJ-a Harpera. 1 stycznia przez cały dzień noworoczne ciekawostki i chilloutowa muzyka. Słuchacze dowiedzą się m.in., na których wyspach Nowy Rok witany jest potrójnie, gdzie jest najgłośniej i jakie zwyczaje panują w innych krajach.

Rano 31 grudnia dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom zapraszają na "Opowieści ludów świata", czyli o tradycjach sylwestrowych w dawnych czasach w Europie. O godz. 14 "Skarbonka" – Bezpieczeństwo finansowe. W programie m.in. o tym, jak się chronić podczas poświątecznych wyprzedaży. W audycji "Dawno, dawno temu" prowadzący porozmawia z drem Sebastianem Adamkiewiczem z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi o wydarzeniach 2022 r., które zapiszą się na kartach historii i jakie mogą być ich konsekwencje w 2023 r.

W sylwestrowy wieczór Polskie Radio Dzieciom planuje zabawę dla dzieci i dorosłych. Za mikrofonem zasiądzie Adam Dobrzyński, znany dorosłym z audycji "Co nam w duszy gra". W programie dużo tanecznej muzyki oraz zabawy. Sylwester potrwa do godz. 1. W Nowy Rok audycja "Dźwięk dobry", w której prowadzący podsumuje miniony rok, najdziwniejsze dźwięki jakie pojawiły się w audycji oraz przypomni najgłośniejsze miejsca odwiedzone z łapaczem dźwięków.

Po południu "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" o noworocznych postanowieniach. W "Gwiazdozbiorze" o godz. 15 dziennikarze PRD zabiorą słuchaczy za kulisy koncertu "Aida. Mucha w Mucholocie", który odbył się 1 listopada. W "Kulturotece" gościem specjalnym będzie pisarz – Grzegorz Kasdepke. 1 stycznia w audycji "Kulturalna strefa" podsumowanie konkursu "Mój świat", który był organizowany przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Polskie Radio 24 z podsumowaniami roku

31 grudnia na cykl siedmiu autorskich debat poświęconych podsumowaniom roku 2022 w kontekście wydarzeń gospodarczych, politycznych, sportowych i międzynarodowych zaprosi Polskie Radio 24. W audycjach kulturalnych nie zabraknie podsumowania premier filmowych oraz literackich.

W ostatni dzień 2022 r. na antenie Polskiego Radia Chopin Róża Światczyńska zaprosi na świąteczne wydanie "Chopina osobistego". W programie kolędy i pastorałki. W audycji "Muzyka na Boże Narodzenie" Marcin Majchrowski zaprezentuje m.in. Magnificat D-dur BWV 243 Johanna Sebastiana Bacha oraz Glorię z Missy ex D Józefa Zeidlera. W audycji "Wieczór sylwestrowy PR Chopin" Marta Jankowska i Magdalena Sawicka zaproszą na dwie godziny wypełnione pogodnymi i tanecznymi kompozycjami stworzonymi w czasach Fryderyka Chopina.

Następnie Mariusz Gradowski poprowadzi "Sylwestra na jazzowo z PR Chopin". Zaprezentuje jazzowe aranżacje znanych dzieł klasycznych. Oczywiście nie zabraknie też muzyki patrona anteny. W niedzielę, 1 stycznia, na specjalną audycję "Nowy Rok w PR Chopin" zaprosi Małgorzata Pęcińska. W programie arie, duety, uwertury, ale też popularne tańce, z królującym na parkietach walcem. O godz. 17 "Kolędy osobiste" Róży Światczyńskiej.

Dołącz do dyskusji: Sylwester i Nowy Rok w Polskim Radiu: muzyka rozrywkowa i taneczna, podsumowania roku, koncerty

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
R.
Tylko jeden mały acz zasadniczy problem, po zarządach pani K. już nie ma kto tańczyć przy zdemolowanym radiu.
odpowiedź
User
Lol
Tylko jeden mały acz zasadniczy problem, po zarządach pani K. już nie ma kto tańczyć przy zdemolowanym radiu.
Małżeństwo Cz. tańczy twista :)
odpowiedź
User
Pitt
Oj i znowu awantura w Polskim Radiu. Mazurek stwierdził fakty i wyleciał. Może najwyższy czas zabrać się za szare eminencje niszczące Polskie Radio?
odpowiedź