SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Braki kadrowe w radiowej Trójce? Rozmowy z politykami prowadzi dziennikarz Radia Wrocław

Od kilku tygodni poza Bartłomiejem Graczakiem z TVP Info rozmowy w ramach „Trójkowego komentarza dnia” prowadzi Dariusz Wieczorkowski z Radia Wrocław. Często politycy samodzielnie zasiadają w studiu i łączą się z dziennikarzem, który znajduje się w stolicy Dolnego Śląska. Polskie Radio zapewnia Wirtualnemedia.pl, że nie ma w tym nic dziwnego.

Article

„Trójkowy komentarz dnia” to cykl rozmów politycznych nadawany w popołudniowym paśmie „Zapraszamy do Trójki”. Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.10 można słuchać wywiadów z m.in. przedstawicielami rządu, innymi politykami lub ekspertami.

Jesienią ub.r. gospodarzem cyklu został Bartłomiej Graczak, związany w ostatnich latach z Telewizją Polską (TVP Info, „Wiadomości” TVP1), wcześniej znany z TV Republika, Radia Eska, Informacyjnej Agencji Radiowej i Akademickiego Radia Kampus.

Natomiast od pewnego czasu gospodarzem wywiadów jest też Dariusz Wieczorkowski, pracujący na stałe jako kierownik redakcji informacji i nowych mediów Radia Wrocław. Zwykle dwa wydania w tygodniu prowadzi Graczak, a dwa Wieczorkowski.

Polityk w studiu, dziennikarz we Wrocławiu

Cykl politycznych rozmów można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych Trójki i serwisu YouTube. Polskie Radio udostępnia zapis z kamer wideo w studiu lub z komunikatora internetowego (jeśli gość łączy się zdalnie). Graczak prowadzi programy ze studia Trójki, natomiast Wieczorkowski najczęściej z wrocławskiego studia. Wówczas zamiast dziennikarza w przekazie wideo jest wyświetlane tylko jego zdjęcie, a rozmówca często znajduje się sam w studiu.

Tak było podczas audycji m.in. z udziałem ministra w kancelarii premiera Łukasza Schreibera czy wiceministra spraw zagranicznych Marcina Przydacza.

W innych stacjach radiowych czy telewizyjnych podczas pandemii czy w wyniku wyjątkowych okoliczności zdarzało się, że rozmówca dziennikarza znajdował się poza studiem. Nie praktykowano raczej formuły znanej z Trójki, czyli pozostawiania gościa samego w studiu.

Polskie Radio przekonuje jednak, że w tej formule nie ma nic nadzwyczajnego. - Rozmowy w „Trójkowym Komentarzu Dnia” są prowadzone w różnej formule: stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej. Obraz (przekaz video) jest ważnym dodatkiem do wywiadu radiowego. Kompetencje dziennikarzy Polskiego Radia, bez względu na lokalizację, nie budzą naszych wątpliwości - zapewnia Wirtualnemedia.pl Justyna Szczurko, główny specjalista z wydziału public relations Polskiego Radia. Po naszych pytaniach poniedziałkową rozmowę Wieczorkowski przeprowadził już z włączoną kamerą. Nie był jednak w jednym studiu z gościem, wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską.

Zobacz także: Radiowa Trójka ściąga ludzi z TVP. "Chodzi o ujednolicenie narracji"

Trójka kryzys wizerunkowy przeżyła w 2020 roku, kiedy po anulowaniu wydania „Listy Przebojów” wygranego przez piosenkę Kazika Staszewskiego i odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego ze stanowiska dyrektora rozstała się z nią zdecydowana większość najpopularniejszych dziennikarzy. W 2021 roku miała 1,9 proc. udziału w rynku, wobec 3,9 proc. rok wcześniej (dane Radio Track).

Z najnowszego badania Radio Track wynika, że w okresie od marca do maja 2022 r. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 1,9 proc. i względem analogicznego okresu rok wcześniej spadł o 0,6 pkt proc.

Dołącz do dyskusji: Braki kadrowe w radiowej Trójce? Rozmowy z politykami prowadzi dziennikarz Radia Wrocław

97 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciemno, pusto i cicho
Wyrzucili w maju i czerwcu kolejnych dziennikarzy i nie mają kim obsadzić anteny. Gigantyczne braki kadrowe, brak dziennikarzy z warsztatem. Kodymowski mówi Dżen dobry pansztwu we wtorki, Miara chyba już śpi w radiu bo obstawia wszystkie możliwe audycje. Łukowska nadal pracuje mimo wstydu jaki narobiła i przerażającej głupoty, Zaiks stanowi trudność. Pewnie za chwilę usłyszymy panienkę bluzg na antenie. Maj i czerwiec zdominowany Migałą. Piękny Lazar z niemądrym Karolkiem na zmianę. Jedyne co cieszy, wreszcie brak prostactwa w radiu, pana Ciechanskiego nie ma od 3 tygodni.
odpowiedź
User
Agnieszka
„Polskie Radio zapewnia, że nie ma w tym nic dziwnego”-😂😂😂
odpowiedź
User
wyłączność Pan Ciechański
Czekaj, czekaj, po Sejmie zaraz wyskoczy w repertuarze przyśpiewek weselnych, może nawet będzie na śniadanko a la paróweczki smoleńskie, pod patronatem prezes Kaminskiej & Czabanskiego & poslanki Lichockiej
odpowiedź