SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio uruchomi anglojęzyczny portal. Ma pokazywać „polski punkt widzenia”

Polskie Radio planuje uruchomić anglojęzyczny portal, który ma pokazywać „polski punkt widzenia”. - Ma relacjonować debatę, która toczy się w Polsce „bez wykrzywień” - wyjaśnia Paweł Kwieciński, dyrektor biura programowego Polskiego Radia.

fot. Polskie RadioArticle

W ramach wczorajszej konferencji "perspektywy rozwoju radiofonii lokalnej i regionalnej DAB+" w imieniu zarządu Polskiego Radia Paweł Kwieciński, dyrektor biura programowego rozgłośni przedstawił założenia strategii cyfryzacji spółki do 2022 roku.

Przypomniał, że jak wynika z dokumentu, generalnym celem Polskiego Radia jest „budowanie silnej organizacji radiowej, której podstawowym celem będzie tworzenie wysokiej jakości treści i udostępnianie jej odbiorcom na wszelkich platformach technologicznych”.

- Jestem przekonany, że we współczesnym świecie ważne jest, do kogo radio mówi i co mówi. W dzisiejszym świecie samo pojęcie „radio” oznacza wspólnotę odbiorców. Każdemu uczestnikowi tej wspólnoty radio powinno tłumaczyć świat i objaśnić miejsce człowieka w świecie poprzez kulturę, sztukę, rozrywkę. Założeniem Polskiego Radia jest komplementarność oferty i maksymalny odbiór - powiedział Paweł Kwieciński.

Dywersyfikacja portali, powstanie anglojęzyczny „z polskim punktem widzenia”

Dyrektor biura programowego Polskiego Radia zdradził, jakie są plany spółki na najbliższe lata.

- Jeśli chodzi o online, naszą działalność portalową, planujemy dywersyfikację: z jednej strony serwis polskieradio.pl, związany tradycyjnie ze wszystkimi antenami Polskiego Radia, a z drugiej - serwis informacyjny, skupiony wokół Polskiego Radia 24 oraz Informacyjnej Agencji Radiowej. Mając tego typu zasoby chcemy stworzyć informacyjny portal, który będzie odpowiadał zaufaniu, jakim Polacy obdarzają radio. Nie tylko Polskie Radio, ale radio w Polsce - mówił Kwieciński.

Zdradził również, że spółka pracuje nad stworzeniem portalu anglojęzycznego, „skierowanego do opiniotwórczych środowisk, który będzie pokazywać prawdę o Polsce i polski punkt widzenia”.

- Portal miałby relacjonować debatę, która toczy się w Polsce „bez wykrzywień” - zaznaczył.

Polskie Radio od wielu lat redaguje serwis Thenews.pl, dostępny w kilku wersjach językowych, m.in. angielskiej, rosyjskiej, niemieckiej i ukraińskiej.

Jak już informowaliśmy na początku maja powstał The First News, anglojęzyczny serwis informacyjny Polskiej Agencji Prasowej. Są w nim publikowane wiadomości z kraju oraz doniesienia z zagranicy prezentowane z polskiej perspektywy. Z kolei Telewizja Polska przygotowuje serwis Polandinenglish.info, którym zarządza Robert Bogdański, w przeszłości dziennikarz BBC i prezes PAP.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio uruchomi anglojęzyczny portal. Ma pokazywać „polski punkt widzenia”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Babcia Władzia
"Ma pokazywać „polski punkt widzenia”

Nie polski tylko pisowski punkt widzenia.Ta skompromitowana instytucja pod przewodnictwem towarzysza Sobali ośmiesza się każdego dnia.Nikt tak nie " wykrzywia" faktów jak media rządowe.
odpowiedź
User
Tomasz Daniel Wiktorowski
Rankingi słuchalności wskazują, że ze swoim "polskim" punktem widzenia Polskiemu Radiu trudno przebić się nawet tu na miejscu. Ale niech próbują.
odpowiedź
User
andrzej welna
Chyba ma pokazać PiSowski punkt widzenia. Żenada podobna do PR24
odpowiedź