SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio wesprze akcję pomocy mieszkańcom Wenezueli

W niedzielę, 28 kwietnia w Teatrze Królewskim w Warszawie, odbędzie się Koncert Wielkanocny. Dochód z jego organizacji oraz  z SMS-owej zbiórki pieniędzy zostanie przekazany na pomoc mieszkańcom dotkniętej kryzysem Wenezueli. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie Programu II Polskiego Radia.

Article

W niedzielę, 28 kwietnia br. w ramach akcji „Polska pomaga” odbędzie się koncert, podczas którego zostaną wykonane pieśni wielkanocne m.in. przez artystów Polskiej Opery Królewskiej. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na rzecz Wenezuelczyków, którzy od kilku miesięcy przeżywają największy od lat kryzys gospodarczy i polityczny. Brakuje tam żywności, prądu, leków, środków czystości.

W związku z tym Caritas Polska wraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizją Polską, Polskim Radiem oraz Polską Operą Królewską zorganizował zbiórkę na cel pomocy najuboższym.

Artyści Polskiej Opery Królewskiej, soliści, zespół wokalny oraz zespół instrumentów dawnych Capella Regia Polona pod batutą Krzysztofa Garstki wykonają tradycyjne polskie pieśni wielkanocne pochodzące z różnych epok, ale i utwory światowej literatury muzycznej. Nie zabraknie również muzycznych akcentów z Ameryki Południowej. Koncert poprowadzi Tomasz Wolny.

Najbardziej potrzebujących mieszkańców Wenezueli można wesprzeć również poprzez wysyłanie wiadomości SMS o treści polskapomaga (pisane łącznie) pod numer: 72052 (koszt wysłania wiadomości to 2,46 zł + VAT).

Transmisję koncertu z Teatru Królewskiego w Łazienkach na antenie radiowej Dwójki zaplanowano w niedzielę, 28 kwietnia o godz. 20.05. Audycję „Filharmonia Dwójki” poprowadzi Andrzej Sułek.

Do tej pory w ramach akcji „Polska pomaga” przekazano środki pieniężne na wsparcie m.in. dla rodzin w Syrii i na Ukrainie.

Podczas koncertu zostaną wręczone dwa wyróżnienia Caritas Polska „Ubi Caritas” dla osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla niesienia pomocy ofiarom konfliktów.

Według badania Radio Track w pierwszym kwartale br. Dwójka miała 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 0,5 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio wesprze akcję pomocy mieszkańcom Wenezueli

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl