SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio zacieśni współpracę z rozgłośniami regionalnymi

Polskie Radio i rozgłośnie regionalne Polskiego Radia będą ze sobą współpracować ściślej niż do tej pory - ustalono na Konferencji Rozgłośni Regionalnych. Ma powstać umowa ramowa regulująca tę współpracę. W planach jest także strategia rozwoju radiofonii cyfrowej w Polsce, którą przygotuje KRRiT.

Article

Na konferencji rozgłośni regionalnych, zorganizowanej w tym tygodniu przez Polskie Radio, spotkali się prezesi wszystkich siedemnastu rozgłośni regionalnych Polskiego Radia oraz członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Celem tego spotkania było zacieśnienie współpracy między rozgłośniami radiowymi a Polskim Radiem.

Jak powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Łukasz Kubiak, rzecznik Polskiego Radia obecni na konferencji przyznali konieczność stworzenia ramowej umowy dotyczącej współpracy między PR a rozgłośniami regionalnymi. Na spotkaniu omawiana była kwestia wspólnego korzystania z infrastruktury radiowej, współpracy z Informacyjną Agencją Radiową, Polskim Radiem 24 i pozostałymi antenami Polskiego Radia. - Mamy nową antenę informacyjną Polskie Radio 24, która w dużej mierze opiera swoje wiadomości na informacjach z regionu - powiedział Łukasz Kubiak. - Gdy chcemy zaprosić do studia eksperta z Katowic, możemy zaprosić go do studia w Katowicach i rozmawiać z nim z Warszawy. To małe rzeczy, ale ważne w codziennej, bieżącej pracy - mówi nam Kubiak.

Na konferencji poruszono także temat radiofonii cyfrowej. Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk podsumowała Europejskie Forum Radiowe, które odbyło się 6 października 2016 r. w Krakowie z inicjatywy Polskiego Radia, przedstawiając problematykę DAB+ z punktu widzenia rozgłośni europejskich.

Na początku roku informowaliśmy, że Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie podsumowującym cyfryzację radia w Polsce zwróciła uwagę na brak ogólnej strategii, która regulowałaby ten proces. Na konferencji rozgłośni regionalnych  przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski powiedział, że Rada przygotowuje taką strategię.  - W tej chwili proces cyfryzacji jest rozpoczęty, ale stanął w miejscu. Strategia pozwoli to zmienić - mówił rzecznik Polskiego Radia.

Na konferencji nie ustalono żadnych szczegółów związanych ze współpracą czy procesem cyfryzacji.  - To pierwsze po dłuższym czasie tego typu spotkanie - tłumaczy Łukasz Kubiak. W przyszłości takie spotkania mają się odbywać regularnie. - Chcielibyśmy, żeby na bieżąco można się było dzielić doświadczeniami, omawiać bardziej szczegółowo pewne kwestie - dodaje Kubiak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio zacieśni współpracę z rozgłośniami regionalnymi

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ani grosza
Jakiego eksperta chcecie zapraszać? Każdy ekspert po występowaniu w państwowych mediach i firmowaniu czegoś powinien wiedzieć, że będzie spalony jak kadencja tej władzy dobiegnie końca.
16 12
odpowiedź
User
Marzanna
Świetna decyzja. Nareszcie PR oddycha pełną piersią po wyzwoleniu spod okupacji lewaków.
12 18
odpowiedź
User
Titit
Ale odkrył Amerykę z tym laczeniem na żywo. Co Zet i Rmf robią dziennie po parę razy :-)
12 10
odpowiedź
User
Maciej deKODer
Jakiego eksperta chcecie zapraszać? Każdy ekspert po występowaniu w państwowych mediach i firmowaniu czegoś powinien wiedzieć, że będzie spalony jak kadencja tej władzy dobiegnie końca.

Nie będzie spalony, ponieważ Polskie Radio jest obecnie NORMALNYM radiem i występ w audycjach Polskiego Radia to nie jest hańba.

Nareszcie PR oddycha pełną piersią po wyzwoleniu spod okupacji lewaków.

Zgadzam się.
12 18
odpowiedź
User
elka
Ale odkrył Amerykę z tym laczeniem na żywo. Co Zet i Rmf robią dziennie po parę razy
...podobnie jak w rozgłośniach regionalnych. RMFu i Zetki jeszcze na świecie nie było, gdy w polskim radiu były wejścia na żywo !
12 9
odpowiedź