SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio zwalnia i podwyższa pensje

Celem przeprowadzenia w Polskim Radiu zwolnień grupowych była racjonalizacja wydatków instytucji.

Do wczoraj dyrektorzy poszczególnych jednostek PR mieli złożyć imienne listy osób do grupowego zwolnienia.

„Zarząd ma te propozycje ocenić i przekazać organizacjom związkowym, tak więc na dzień dzisiejszy jeszcze żadnej ostatecznej decyzji nie będzie. Po konsultacji ze związkami, ostateczna lista ukaże się w końcu marca i wtedy można będzie powiedzieć ile osób odejdzie” – informuje portal „Wirtualnemedia.pl” Tadeusz Fredro-Boniecki, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Wręczanie zwolnień rozpocznie się w kwietniu br.

Początkowo zwolnieniom w PR objętych miało zostać ponad 400 osób, ale ingerencja związków zawodowych doprowadziła do tego, że ostatecznie liczba ta ustaliła się w granicach 300. Dokładnie mówi się o 295 osobach przewidzianych do zwolnienia. Na dzień dzisiejszy w Polskim Radiu zatrudnionych jest ponad 1,4 tys. osób.

Polskie Radio szuka w ten sposób oszczędności, ale chodzi też o uczynienie pensji pracowniczych bardziej konkurencyjnymi. Tylko w tym roku wzrosną one o 17,7 proc. Obecnie średnia pensja w PR SA wynosi 4400 zł. brutto. Na razie nie wiadomo jak i czy w ogóle wynagrodzenie pracowników PR będzie rosnąć w najbliższych latach. Ma to być uzależnione od środków finansowych, którymi będzie dysponować spółka.

Pozyskane oszczędności publiczny nadawca chce zainwestować też m.in. w uruchomienia nowego radia informacyjnego Info-radio, mającego być konkurencją dla Tok FM, które ruszyć ma po wakacjach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio zwalnia i podwyższa pensje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl