SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja Pomagam.pl zaczyna zimową zbiórkę dla Ukrainy

Fundacja Pomagam.pl inicjuje zimową zbiórkę dla ukraińskiej armii oraz mieszkańców zaatakowanego państwa, po tym jak Putin ogłosił w orędziu mobilizację wojsk rosyjskich.

W środę 21 września rosyjski prezydent Władimir Putin w orędziu ogłosił mobilizację wojsk agresora. Fundacja Pomagam.pl ruszyła z oficjalną zbiórką, z której środki zostaną przeznaczone na doposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy w sprzęt szczególnie niezbędny zimą oraz na pomoc mieszkańcom dotkniętego wojną kraju.

Wojna trwa już ponad pół roku. Zgodnie z prognozami, zbliżająca się zima w Ukrainie będzie najcięższą zimą od dekad. Walka na froncie będzie wówczas jeszcze trudniejsza i wymagająca. Fundacja podkreśla, że najbliższe miesiące mogą okazać się kluczowe i zdecydować o wyniku wojny, dlatego pomoc Ukrainie jest teraz wyjątkowo ważna.

„Zmobilizujmy wszystkie siły, aby fala pomocy płynąca do Ukrainy nie zatrzymała się w tak istotnym dla naszych sąsiadów momencie” – mówi Dobrosława Gogłoza, prezeska Fundacji Pomagam.pl.

Wszystkie fundusze zgromadzone podczas zbiórki zostaną przekazane na wsparcie ukraińskiej armii, która walczy w obronie wolności obywateli Ukrainy oraz suwerenności swojego państwa.

Spółka Crowding zarządzająca platformą Pomagam.pl do zbiórek charytatywnych w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 16,6 proc. do 6,63 mln zł. Jej koszty zwiększyły się nieznacznie, dzięki czemu zysk netto poszedł w górę z 1,11 do 2,04 mln zł.

Czytaj też: Zbiórka zainspirowana przez Sierakowskiego finiszuje z sukcesem: 160 tys. dla „najhojniejszego darczyńcy zrzutki na Bayraktar”

Dołącz do dyskusji: Fundacja Pomagam.pl zaczyna zimową zbiórkę dla Ukrainy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zbiórkarz
Po wiosennych, letnich i jesiennych zbiórkach dla Ukrainy już przyszła pora na zimową zbiórkę dla Ukrainy?
odpowiedź