SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundacja Pomagam.pl zaczyna zimową zbiórkę dla Ukrainy

Fundacja Pomagam.pl inicjuje zimową zbiórkę dla ukraińskiej armii oraz mieszkańców zaatakowanego państwa, po tym jak Putin ogłosił w orędziu mobilizację wojsk rosyjskich.

Article

W środę 21 września rosyjski prezydent Władimir Putin w orędziu ogłosił mobilizację wojsk agresora. Fundacja Pomagam.pl ruszyła z oficjalną zbiórką, z której środki zostaną przeznaczone na doposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy w sprzęt szczególnie niezbędny zimą oraz na pomoc mieszkańcom dotkniętego wojną kraju.

Wojna trwa już ponad pół roku. Zgodnie z prognozami, zbliżająca się zima w Ukrainie będzie najcięższą zimą od dekad. Walka na froncie będzie wówczas jeszcze trudniejsza i wymagająca. Fundacja podkreśla, że najbliższe miesiące mogą okazać się kluczowe i zdecydować o wyniku wojny, dlatego pomoc Ukrainie jest teraz wyjątkowo ważna.

„Zmobilizujmy wszystkie siły, aby fala pomocy płynąca do Ukrainy nie zatrzymała się w tak istotnym dla naszych sąsiadów momencie” – mówi Dobrosława Gogłoza, prezeska Fundacji Pomagam.pl.

Wszystkie fundusze zgromadzone podczas zbiórki zostaną przekazane na wsparcie ukraińskiej armii, która walczy w obronie wolności obywateli Ukrainy oraz suwerenności swojego państwa.

Spółka Crowding zarządzająca platformą Pomagam.pl do zbiórek charytatywnych w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 16,6 proc. do 6,63 mln zł. Jej koszty zwiększyły się nieznacznie, dzięki czemu zysk netto poszedł w górę z 1,11 do 2,04 mln zł.

Czytaj też: Zbiórka zainspirowana przez Sierakowskiego finiszuje z sukcesem: 160 tys. dla „najhojniejszego darczyńcy zrzutki na Bayraktar”

Dołącz do dyskusji: Fundacja Pomagam.pl zaczyna zimową zbiórkę dla Ukrainy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zbiórkarz
Po wiosennych, letnich i jesiennych zbiórkach dla Ukrainy już przyszła pora na zimową zbiórkę dla Ukrainy?
0 0
odpowiedź