SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 10 mln klientów sieci Era i Heyah

PTC jako pierwszy operator mobilny przekroczyła poziom 10 mln klientów.

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o., operator sieci Era i Heyah przekroczyła poziom 10 mln użytkowników, podała spółka w komunikacie w poniedziałek.

„Dzięki zwiększeniu w tym roku liczby klientów o blisko 1,4 miliona (z czego ponad milion w dwóch ostatnich kwartałach) osiągnięta i przekroczona została ‘magiczna’ bariera dziesięciu milionów abonentów Ery oraz użytkowników Tak-Taka i Heyah” – czytamy w komunikacie.

Według spółki, PTC dołączyła w ten sposób jako dwunasta firma w Unii Europejskiej do elitarnego grona operatorów obsługujących co najmniej 10 mln klientów.

Operatorów takich było dotychczas zaledwie 11: czterech w Wielkiej Brytanii (T-Mobile, Vodafone, O2 i Orange), po dwóch w Niemczech (T-Mobile i Vodafone), Włoszech (TIM i Vodafone) i Francji (Orange i SFR) oraz jeden w Hiszpanii (movistar), podała PTC.

„De facto, wziąwszy pod uwagę, że te same firmy działają na różnych rynkach, PTC jest ósmym pod względem liczby klientów – po Vodafone, T-Mobile, Orange, TIM, movistar, SFR i O2 – operatorem telefonii komórkowej w UE” – czytamy dalej.

Po dziesięciu miesiącach tego roku zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) spółki wyniósł 2,227 mld zł, a zysk netto – 1,079 mld zł.

Spółka poinformowała także, że jej wyniki finansowe osiągnięte w tym roku i prognozy sprzedaży na najbliższe miesiące są tak obiecujące, że obecnie wszelkie inwestycje, w tym rozbudowa sieci UMTS, mogą być finansowane ze środków własnych.

PTK Centertel, operator sieci Orange, szacuje, że liczba jej użytkowników na koniec trzeciego kwartału wynosiła 9,13 mln. Na trzecim miejscu plasuje się Polkomtel SA, operator sieci Plus GSM i Sami Swoi, który w tym samym okresie zanotował ponad 8 mln użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 10 mln klientów sieci Era i Heyah

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl