SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 100 000 użytkowników OnetKonekt

OnetKonekt - usługa dostępu do Sieci , wprowadzona 5 tygodni temu przez Onet.pl we współpracy z Energis Polska, cieszy się rosnącą z dnia na dzień popularnością. Z niezależnego, ogólnopolskiego numeru dostępowego 020 95 80 skorzystało już ponad 100 000 Internautów, którzy wygenerowali ponad 1 900 000 sesji modemowych.

Dotychczasowe zainteresowanie usługą OnetKonekt oraz dynamicznie rosnąca liczba Internatów korzystających z usługi świadczy, iż rynek oczekiwał i bardzo pozytywnie zareagował na alternatywną możliwość dostępu do zasobów sieci.

Nowy numer "do Internetu" oparty na niezależnej i najbardziej nowoczesnej infrastrukturze (tzw. "sieci szkieletowej") zbudowanej przez Energis Polska umożliwia nie tylko szybkie i ekonomiczne połączenia, ale zapewnia równocześnie preferencyjny dostęp do szeregu dodatkowych usług i serwisów.

Do rosnącej popularności usługi przyczyniła się niewątpliwie bardzo duża łatwość instalacji jak i fakt, iż abonent TP S.A. chcący łączyć się poprzez OnetKonekt nie musi podpisywać żadnej dodatkowej umowy, ani też wnosić opłaty instalacyjnej lub abonamentowej. Wystarczy skorzystać z automatycznego konfiguratora dostępnego na stronie www.konekt.onet.pl. Rozliczenie za czas spędzony w sieci otrzymujemy na dotychczasowym rachunku telefonicznym.

Jak powiedział Tomasz Kolbusz - prezes Onet.pl S.A. - "bardzo cieszy fakt, iż pomimo tego, iż cena połączeń jest z konieczności taka sama jak poprzez - jedyny do niedawna - ogólnopolski numer dostępowy oferowany przez TP S.A., bardzo duża ilość Internautów w listach do portalu podkreślała, iż wybrała nowy numer nie tylko ze względu na jego cechy użytkowe i dodatkowe usługi, ale przede wszystkim dlatego, iż otrzymali możliwość wyboru, a skorzystanie z OnetKonekt jest wyrazem ich sympatii dla portalu."

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż postulat partycypowania wydawców internetowych generujących ruch w sieci w przychodach, które w całości zasilają jak dotąd jedynie operatorów telekomunikacyjnych - jest aktualnie przedmiotem ożywionej dyskusji o nowym modelu finansowania budowy atrakcyjnych i wartościowych treści w Internecie. Dotychczas wszyscy wydawcy ponoszą jedynie wysokie koszty związane z koniecznością zakupu od operatorów telekomunikacyjnych łącz o coraz większej przepustowości, aby obsłużyć stale rosnący ruch na swoich stronach. Pierwszym wyłomem w tej praktyce jest właśnie umowa pomiędzy Energis Polska i Onet.pl, która wpisuje się w rozwiązania zapowiadane m.in. poprzez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty.

Jarosław Mikos, prezes Energis Polska, przekroczenie 100 000 użytkowników numeru 020 95 80, komentuje: "Pierwszy miesiąc od wprowadzenia usługi wykorzystaliśmy na jej ustabilizowanie i poprawienie jakości technicznej. Jesteśmy zadowoleni z dynamiki wzrostu liczby użytkowników, bo dowodzi ona, iż nasza infrastruktura techniczna doskonale sprawdza się w działaniu".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 100 000 użytkowników OnetKonekt

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl