SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 100 blogów w serwisie Tomasza Lisa NaTemat.pl

Ruszył NaTemat.pl, serwis współtworzony przez Tomasza Lisa, Tomasza Machałę i firmę Next Web Media. Na stronie swoje blogi prowadzić będzie ponad 100 znanych osób.

Tomasz Lis, fot. natemat.pl

Tomasz Lis, fot. natemat.pl

Uruchomiony właśnie NaTemat.pl składa się z pięciu głównych działów: Blogi, Wydarzenia, Pieniądze, Kultura i styl oraz Sport. Siłą strony mają być właśnie blogi, które będzie na niej prowadzić ponad 100 znanych osób, z których niektóre prowadziły wcześniej blogi na innych platformach. W tej grupie są politycy (m.in. Leszek Miller, Aleksander Kwaśniewski, Waldemar Pawlak, Dariusz Rosati, Janusz Palikot, Beata Kempa, Paweł Piskorski, Marek Siwiec, Krzysztof Bosak, Wojciech Olejniczak), publicyści i dziennikarze (m.in. Kuba Wojewódzki, Tadeusz Bartoś, Piotr Milewski), eksperci ekonomiczni i przedsiębiorcy (Ryszard Petru, Andrzej Blikle, Irena Eris, Magda Gessler), sportowcy (m.in. Justyna Kowalczyk, Marcin Gortat, Mariusz Czerkawski, Maja Włoszczowska, Tomasz Sikora) oraz artyści (m.in. Agnieszka Holland, Adam „Nergal” Darski, Krystyna Kofta, Borys Szyc, Natalia Lesz, Jacek Dehnel). Poza tym blogować będą mniej znani eksperci w swoich dziedzinach - od kulinariów do nowych technologii.

Twórcy serwisu planują, że w ciągu najbliższych miesięcy liczba publikujących w nim blogerów może wzrosnąć nawet do 300
. Za swoje wpisy nie będą otrzymywać honorariów. - Podobnie jak ja nie dostaję pieniędzy za udział w piątkowych dyskusjach porannych w Tok FM - zauważył na konferencji towarzyszącej uruchomieniu strony Tomasz Lis. - Ale zyskuję forum, na którym mogę wypowiadać swoje opinie. A znane osoby na blogach w naszym serwisie mogą przykładowo odkłamać jakieś bzdury opublikowane na ich temat w mediach - powiedział.


Ponadto w serwisie będą publikowane autorskie wiadomości, a nie newsy pozyskiwane z agencji informacyjnych. Strona ma podpisaną umowę tylko z Agencją Gazeta. W redakcji, kierowanej przez Tomasza Machałę, pracuje obecnie 22 dziennikarzy, a współpracuje z nią kilku korespondentów w kraju. W najbliższym czasie ma zostać nawiązana współpraca z korespondentami zagranicznymi.

System komentarzy w serwisie jest powiązany z Facebookiem - tylko osoba z kontem w tym portalu może komentować treści.

Na NaTemat.pl mają być zamieszczane użyteczne, nieinwazyjne i dopasowane kontekstowo reklamy. Serwis pozyskał już pięciu dużych partnerów na 6-12 miesięcy, m.in. P4 (operatora sieci Play), który został partnerem technologicznym.

Przedstawiciele NaTemat.pl deklarują, że jest wśród marketerów jest duże zainteresowanie reklamowaniem się na stronie. - W ostatnich tygodniach, dzięki zawartym umowom zdobyliśmy finansowanie rzędu 40-50 procent tego, co sami zainwestowaliśmy w projekt - ujawnił Tomasz Lis. - Plan jest taki, że wszystkie zyski będą reinwestowane w rozwój serwisu - zapowiedział.

Twórcy serwisu nie mają bardzo konkretnych planów monetyzowania jego działalności. - Rentowność chcielibyśmy osiągnąć w perspektywie kilku lat, ale nie określiliśmy sobie jakiegoś „żelaznego” terminu - zadeklarował Jakub Zieliński, założyciel i partner zarządzający NextWeb Media. - A jeśli chodzi o popularność, to zadowoliłoby mnie osiągnięcie takiego dobrego, czwartego miejsca - powiedział Tomas Lis.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 100 blogów w serwisie Tomasza Lisa NaTemat.pl

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
słaby serwis - wiele szumu o nic
odpowiedź
User
Decu
A ja myślałem , że to bedzie FOX TV na temat :-) że sobie u Lysa obejrzę telewizję w i nterenecie :-( a tu d.. zimna :-(
odpowiedź
User
Jan Paweł II
To jest bardzo dobry serwis. A grono zgormadzonych blogerów dobrze przmyślane. Choć pan Lis nie jest moim kolegą, należą mu się (znowu!) gratulacje. Warto też by w końcu wydawcy się zastanowili co będą wrzucać do płatnych gazet lub serwisów, skoro za darmo można mieć coś takiego. Czasy copy and paste, wykorzystywania studentów na darmowych stażach oraz zmniejszania w nieskończoność honorariów dziennikarzy (tych co nie są z rodziny lub kolegami) skończyły się.
odpowiedź